• 1 Kartka z kalendarza
  10.10.2019. .................................................................... Pasowanie klas 1
 • 2 Kartka z kalendarza
  Drugie w bieżącym roku szkolnym zebranie Rady Rodziców odbędzie się 15 października (wtorek) o godzinie 19.00 w stołówce szkolnej. Na zebranie zapraszamy przedstawicieli wszystkich Rad Oddziałowych. ....................................................................... Przewodnicząca Rady Rodziców SP2 Aleksandra Siejak
 • 3 Kartka z kalendarza
  Ruszyła kolejna akcja pomocy humanitarnej "Opatrunek na ratunek!" Chcemy we współpracy z fundacją Redemptoris Missio wesprzeć misyjną działalność na rzecz potrzebujących. Jak co roku będziemy zbierali : bandaże opatrunki jałowe strzykawki plastry, rękawiczki jednorazowe gazy W prowizorycznych przychodniach w kameruńskich misjach brakuje ich bardzo, a są to przecież produkty pierwszej pomocy. Będziemy je zbierać do Bożego Narodzenia.
 • 4 Kartka z kalendarza
  11.11. 2019 - udział reprezentacji szkoły w Lubońskim Biegu Niepodległości i obchodach miejskich
 • 5 Kartka z kalendarza
  19.11.2019 - wywiady dla rodziców klas 4-8 godz. 17.00 (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) ................................................................. 26.11.2019 - wywiady dla rodziców kl. 1-3 godz. 17.00 ................................................................. 26.11.2019 – wystawienie zagrożeń/ powiadomienie rodziców/
baner

Andrzejki z robotami

Piątkowy  wieczór uczniowie z kółka  komputerowego zamiast wróżb i lania woskiem  wybrali programowanie robotów.

W październiku zdecydowaliśmy się udział w Międzynarodowym Konkursie z Programowania Robotów Wonder League Robotics Competition Missions. Zawody  organizuje firma Wonders, producent robotów Dash i Dot.

Nasi uczniowie są podzieleni na 4 grupy.  Ich zadaniem jest  takie zaprogramowanie robotów, by wykonały  5 misji. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: Ratujmy siedliska zwierząt.

Nasza szkoła zakupiła matę, która jest dedykowana dla naszego konkursu.  Po konkursie może być wykorzystywana przez wszystkie klasy jako mata edukacyjna. Podzielona na 30 cm kwadraty, będzie idealna do pracy nie tylko z robotami Dash.

 

Pierwsze zadanie - Zwierzęcy kamuflaż. Nasz robot musi zbadać wyspę i dowiedzieć się, gdzie znajdują się zwierzęta. Najciekawszym momentem w tej misji było nagrywanie odgłosów dzikich zwierząt. Dla większości grup zadanie okazało się łatwe i przyjemne.

W drugiej misji najlepiej spisali się chłopcy, którym udało  się pomóc robotowi Dash w wykluciu się niebieskobrzusznych żółwi morskich. Nasz Dash zepchnął płonącą górę śmieci z plaży, zanim narodzą się małe żółwie - cel w drugiej misji.

 Wspólnie spędzone 4 godziny minęły nie wiadomo kiedy.

Joanna Kordzińska

Więcej informacji na naszym blogu

 http://mistrzowiekodowaniawsp2.blogspot.com/

 

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube