• 1 Kartka z kalendarza
  19.06. 2019r - zakończenie zajęć szkolnych
 • 2 Kartka z kalendarza
  10.06.2019 – wystawienie ocen rocznych
 • 3 Kartka z kalendarza
  19.06. 2019r - zakończenie zajęć szkolnych
 • 4 Kartka z kalendarza
  10.06.2019 – wystawienie ocen rocznych
 • 5 Kartka z kalendarza
  19.06. 2019r - zakończenie zajęć szkolnych
baner

Wizyta w Polsce - kwiecień 2012

 Zdjęcia z naszych wspólnych zajęć - Photos from our activities.  

 Od 17 do 20 kwietnia bylismy gospodarzami kolejnego spotkania w ramach projektu Socrates.  Gościmy nauczycieli i dzieci z sześciu krajów: Austrii, Czech, Niemiec, Hiszpanii, Rumunii i Turcji.Pierwszego dnia uczniowie oprowadzili przyjezdnych po szkole, przedstawili ciekawe prezentacje na temat Polski i Poznania oraz przygotowali występ wokalny, który pozwolił przełamać pierwsze lody – nic tak nie łączy jak śpiew przy wspólnym stole. Zaowocowało to krótkimi występami uczennic z Polski i Hiszpanii. We wspaniałych nastrojach przystąpiliśmy do pracy nad ulotkami dotyczącymi zagrożonych gatunków roślin i zwierząt w każdym z krajów. Drugiego dnia wszyscy uczniowie przystąpili do prac nad przygotowaniem strojów i scenografii do sztuki. Finałem pobytu gości w naszej szkole było przedstawienie widowiska pod tytułem „Statek kosmiczny Noe’go”, które uzmysłowiło widzom fakt, iż to MY WSZYSCY jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę, zmiany klimatyczne oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Ostatniego dnia zaprosiliśmy naszych przyjaciół do Poznania. Byliśmy w Archikatedrze Poznańskiej, na Starym Rynku oraz w Kościele Farnym. Goście widzieli również najstarsze mury Poznania, Bibliotekę Raczyńskich, Muzeum Narodowe oraz Teatr Wielki. Podczas pobytu w naszej szkole uczniowie malowali także motyle dla hospicjum w ramach akcji charytatywnej oraz wykonali ekologiczne graffiti na jednej ze ścian budynku szkoły.polska

 Przeżycie tych wspaniałych chwil umożliwiła nam wspólna praca i wysiłek wielu osób. Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych, którzy z ogromnym zaangażowaniem  wzorowo wywiązali się z wielu niełatwych obowiązków. Nauczyciele Cieszkowianki udekorowali szkołę, przygotowali wystawę przedstawiającą akcje charytatywne podejmowane przez SP2 oraz prowadzili warsztaty z gośćmi, starając się, aby czuli się u nas jak w domu. Niemniej jednak najważniejszą rolę w tym zakresie spełnili uczniowie i ich rodzice, którzy ugościli przyjezdnych przez te kilka dni.

 Podczas każdego spotkania panowała wspaniała atmosfera, co motywuje nauczycieli do dalszych działań oraz  zachęca do podejmowania podobnych inicjatyw. Mamy nadzieję, że poprzez wspólną pracę i zabawę na arenie międzynarodowej uda nam się zachęcić naszych uczniów do nauki języków obcych oraz zwiększyć ich świadomość ekologiczną.

 Małgorzata Smoczyk

 Dyrektor SP2 oraz Rada Rodziców składa serdeczne podziękowania Państwu B.R. Baraniak, L. Wysoczyńskiej, R. Buchting, A.Ł. Budzyńskim, M.A. Dotka, K.T. Klauze, A.W. Lewickim, A.K. Malinowskim, M.M. Michalak, A.S. Pawlak, A.T. Rumińskim, T.J. Szymkowiak, M.R. Waloch oraz Ż.P. Ziemnickim za gościnność i serce jakie okazali dzieciom oraz za atrakcyjne zorganizowanie im wolnego czasu.

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube