• 1 Kartka z kalendarza
  10.10.2019. .................................................................... Pasowanie klas 1
 • 2 Kartka z kalendarza
  Drugie w bieżącym roku szkolnym zebranie Rady Rodziców odbędzie się 15 października (wtorek) o godzinie 19.00 w stołówce szkolnej. Na zebranie zapraszamy przedstawicieli wszystkich Rad Oddziałowych. ....................................................................... Przewodnicząca Rady Rodziców SP2 Aleksandra Siejak
 • 3 Kartka z kalendarza
  Ruszyła kolejna akcja pomocy humanitarnej "Opatrunek na ratunek!" Chcemy we współpracy z fundacją Redemptoris Missio wesprzeć misyjną działalność na rzecz potrzebujących. Jak co roku będziemy zbierali : bandaże opatrunki jałowe strzykawki plastry, rękawiczki jednorazowe gazy W prowizorycznych przychodniach w kameruńskich misjach brakuje ich bardzo, a są to przecież produkty pierwszej pomocy. Będziemy je zbierać do Bożego Narodzenia.
 • 4 Kartka z kalendarza
  11.11. 2019 - udział reprezentacji szkoły w Lubońskim Biegu Niepodległości i obchodach miejskich
 • 5 Kartka z kalendarza
  19.11.2019 - wywiady dla rodziców klas 4-8 godz. 17.00 (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) ................................................................. 26.11.2019 - wywiady dla rodziców kl. 1-3 godz. 17.00 ................................................................. 26.11.2019 – wystawienie zagrożeń/ powiadomienie rodziców/
baner

Świetlica w roku szkolnym 2016/2017

Dzieci trzeba wychować tak, żeby podawały sobie ręce, a nie podstawiały nogi.

 

    Serdecznie zapraszamy dzieci z klas I-III do naszej świetlicy, otwartej codziennie w godzinach 6:30-17:30. Uczniowie mogą tu spotkać swoich kolegów i koleżanki, a także nawiązać nowe znajomości, ucząc się współpracy z rówieśnikami. Tutaj jest czas na naukę, odrabianie lekcji oraz wspólną zabawę zorganizowaną przez wychowawców świetlicy. Na dzieci czekają gry planszowe, puzzle, klocki, ale również ciekawe łamigłówki, krzyżówki i rebusy. Na początku roku dzieci przynoszą wyprawki plastyczne, które wykorzystywane są przez cały rok w trakcie zajęć artystycznych i indywidualnych aktywności. Do dyspozycji uczniów są trzy większe sale i jedna mała sala zabaw z miękkimi klockami, szczególnie przez dzieci lubiana.

    Wychowawcy świetlicy umilają uczniom czas oczekiwania na lekcje lub odbiór przez rodziców, organizując zajęcia różnego typu: artystyczne, ruchowe, dydaktyczne, integracyjne. W świetlicy dzieci uczą się przede wszystkim przez zabawę. Ponadto mają okazję rozwijać swoje talenty, uczestnicząc między innymi w konkursach świetlicowych i międzyświetlicowych. Tak często, jak na to pozwala pogoda, przebywamy na świeżym powietrzu, bawiąc się na szkolnym boisku, co zwykle sprawia dzieciom najwięcej przyjemności i pozwala odpocząć od szkolnego gwaru.

     W trakcie pobytu w świetlicy dzieci mogą także skorzystać ze stołówki szkolnej: podczas przerwy śniadaniowej napić się herbaty, a w porze obiadowej zjeść ciepły dwudaniowy posiłek. Jednak pyszne kanapki, czy też owoce lub warzywa przyniesione z domu oraz woda mineralna w wystarczającej ilości są konieczne w uczniowskim plecaku.

     Świetlica pełni również funkcje wychowawcze. Uczymy dzieci właściwego odnoszenia się do siebie nawzajem i dorosłych, używania zwrotów grzecznościowych, współpracy. W trakcie zajęć poruszamy między innymi kwestie ekologiczne i wspominamy o zasadach zdrowego odżywania, a także uwrażliwiamy na potrzeby i prawa ludzi oraz zwierząt. W celu uatrakcyjniania zajęć zapraszamy do świetlicy ciekawych gości lub organizujemy warsztaty. Dbając natomiast o wystrój pomieszczeń, staramy się dostarczać naszym podopiecznym miłych wrażeń estetycznych.

 Wychowawcy świetlicy

                                                                                              

 

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube