Ułatwienia dostępu

Cieszkowianka

Brak grafik
Smaller Default Larger

Z przyjemnością informujemy, iż uczeń klasy 6a Krzysztof Wlekły został LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Jest to szczególne osiągnięcie, z uwagi na to, iż Krzysztof jest uczniem klasy 6a, dzięki swojej ogromnej wiedzy i posiadanym umiejętnościom jako jeden z sześciorga uczniów z całej Wielkopolski uzyskał tytuł laureata konkursu.
 
Krzysztofowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)
 
Na początku marca trójka ósmoklasistów: Ania Późniak z 8e oraz Jakub Regulski i Alan Klimczak z 8d pod opieką p. Katarzyny Paradowskiej uczestniczyła w pierwszym etapie VIII Ogólnopolskiego Seminarium Naukowego pt. Matematyczne Laboratorium Kultury 2023. Stworzyli oni grę dydaktyczną, którą zgodnie z regulaminem prezentowali online przed organizatorami konkursu. 9. marca ogłoszono wyniki i 10 szkół przeszło do kolejnego etapu, w tym nasza drużyna :)
23. marca udaliśmy się do Poznania, na Wydział Studiów Edukacyjnych UAM, aby uczestniczyć w dalszych zmaganiach.
Po rejestracji wszyscy uczestnicy zostali powitani przez organizatorów i honorowych gości, a następnie nauczyciele uczestniczyli w seminarium dydaktyczno-szkoleniowym, podczas gdy uczniowie przystąpili do konkursu.
Na tym etapie uczniowie zostali zapoznani z teorią funkcji (dział matematyki omawiany w szkole średniej). Musieli sporządzić własne notatki, a następnie mieli do rozwiązania test. Było 17 zadań, z czego trzy otwarte, a na wszystko mieli 45 minut. Nasza drużyna dostała maksymalną liczbę punktów. Okazało się, że trzy drużyny miały taką samą liczbę punktów, więc odbyła się dogrywka.
Było trudniej, bo uczniowie nie mogli już korzystać z notatek i zdani byli na siebie, swoją pamięć, wiedzę i intuicję. Najważniejsza była jednak zgodna współpraca, bo przecież walczyli jako drużyna. Dali radę! Wygrali! Organizatorzy byli pod wrażeniem współpracy członków naszej drużyny, a także ich wiedzy i kultury osobistej.
Jesteśmy dumni, że to reprezentanci naszej szkoły ostatecznie pokonali pozostałe drużyny. Uczniowie- laureaci dostaną wpis na świadectwo, ale cenniejsze są wrażenia i doświadczenia, które im towarzyszyły.
Wszyscy finaliści oraz opiekunowie dostali dyplomy i upominki.
 
Katarzyna Paradowska

Miło nam poinformować o wielkim sukcesie ucznia klasy 8d Jakuba Regulskiego, który uzyskał tytuł Laureata w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym oraz tytuł Finalisty w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym.

Zdolności, ciężka praca i wytrwałość przyniosły wspaniałe efekty.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów


.

 

Zespół nauczycieli matematyki i fizyki

Nasz uczeń klasy 8a Stanisław Gauza został

Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.

 


Ciężka praca, determinacja i dążenie do celu zaowocowało i przyniosło wspaniałe rezultaty, a nie było łatwo.
Teraz drzwi szkół średnich stoją przed uczniem otworem i może spełnić swoje marzenia.

Cieszymy się bardzo i życzymy dalszych sukcesów.
Gratulujemy!!!

Szkolny Wolontariat Laureatem I edycji Konkursu „WIELKOPOLSKA OTWARTA NA WOLONTARIAT”

W naszej szkole  działania wolontariackie prowadzone są od wielu lat w trzech różnych kierunkach: Szkolne Koło Wolontariatu (SKW), Strefa Dobrych Uczynków (SDU), Szkolna Drużyna Szpiku “Szpikofanki”(SDS). Nasi uczniowie  są otwarci i tolerancyjni wobec innych, również słabszych i chorych oraz wrażliwi na krzywdę drugiego człowieka co zostało docenione przez KAPITUŁĘ konkursu i otrzymaliśmy za całokształt działań prowadzonych w roku 2020 tytuł LAUREATA oraz nagrodę w wysokości 4000 zł.

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że nasze bezinteresowne działania zostały docenione i nagrodzone.

Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączali się w działanie Szkolnego Wolontariatu!

Tytuł LAUREATA jest dla nas zaszczytem oraz motorem do podejmowania kolejnych wyzwań.

15 października w Domu Kultury odbyła się bardzo miła uroczystość.

Podczas niej nagrodzono najlepszych z najlepszych zarówno wśród uczniów jak i wśród nauczycieli.

Byłam niezwykle dumna z naszych stypendystów i tych, którzy chodzą do naszej szkoły, ale i z tych, którzy opuścili już mury Cieszkowianki. Miło widzieć, że to, co się zasiało, przynosi owoce.

Bardzo serdecznie gratulujemy: Jakubowi Regulskiemu z kl. 5d, Stanisławowi Ciesielczakowi z kl. 5f oraz Bartoszowi Pawlickiemu z kl. 6f (chłopcy otrzymali stypendium naukowe). Nataszce Chadyniak z kl. 5c za stypendium artystyczne, ale również Kindze Siejak z kl.6f, Mateuszowi Adamskiemu z kl.8a, Gabrysi Gęburze z 6f –  nagrodzonym sportowcom. BRAWO WY! Mam nadzieję, że to tylko początek.

Tego samego dnia nagrodzono też nauczycieli, którzy otrzymali za swoją pracę i zaangażowanie Nagrodę Burmistrza Miasta Lubonia. Cieszyliśmy się w tym roku z tego wyróżnienia z niezwykłymi pedagogami naszej szkoły. Nagrodę tę otrzymali: pani Agata Rumińska, pani Agnieszka Mikulska-Spalony, pan Radosław Jastak i pan Grzegorz Sokowicz, serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Burmistrz Lubonia pani Małgorzata Machalska pogratulowała również nauczycielom, którzy w czasie wakacji uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego. Pani Anna Słonka- Moskwa i pani Urszula Kaniecka- Dudziak są już nauczycielami dyplomowanymi, natomiast pani Emilia Wallheim uzyskała stopień nauczyciela mianowanego.

Czas płynie, emocje opadły, ale właśnie dziś w ten jesienny, piękny, słoneczny dzień znalazłam czas, żeby przypomnieć te niezwykłe chwile. Cieszmy się nimi cały rok, bo jest czym.

   Agnieszka Górna