Ułatwienia dostępu

Cieszkowianka

Brak grafik
Smaller Default Larger
Na początku marca trójka ósmoklasistów: Ania Późniak z 8e oraz Jakub Regulski i Alan Klimczak z 8d pod opieką p. Katarzyny Paradowskiej uczestniczyła w pierwszym etapie VIII Ogólnopolskiego Seminarium Naukowego pt. Matematyczne Laboratorium Kultury 2023. Stworzyli oni grę dydaktyczną, którą zgodnie z regulaminem prezentowali online przed organizatorami konkursu. 9. marca ogłoszono wyniki i 10 szkół przeszło do kolejnego etapu, w tym nasza drużyna :)
23. marca udaliśmy się do Poznania, na Wydział Studiów Edukacyjnych UAM, aby uczestniczyć w dalszych zmaganiach.
Po rejestracji wszyscy uczestnicy zostali powitani przez organizatorów i honorowych gości, a następnie nauczyciele uczestniczyli w seminarium dydaktyczno-szkoleniowym, podczas gdy uczniowie przystąpili do konkursu.
Na tym etapie uczniowie zostali zapoznani z teorią funkcji (dział matematyki omawiany w szkole średniej). Musieli sporządzić własne notatki, a następnie mieli do rozwiązania test. Było 17 zadań, z czego trzy otwarte, a na wszystko mieli 45 minut. Nasza drużyna dostała maksymalną liczbę punktów. Okazało się, że trzy drużyny miały taką samą liczbę punktów, więc odbyła się dogrywka.
Było trudniej, bo uczniowie nie mogli już korzystać z notatek i zdani byli na siebie, swoją pamięć, wiedzę i intuicję. Najważniejsza była jednak zgodna współpraca, bo przecież walczyli jako drużyna. Dali radę! Wygrali! Organizatorzy byli pod wrażeniem współpracy członków naszej drużyny, a także ich wiedzy i kultury osobistej.
Jesteśmy dumni, że to reprezentanci naszej szkoły ostatecznie pokonali pozostałe drużyny. Uczniowie- laureaci dostaną wpis na świadectwo, ale cenniejsze są wrażenia i doświadczenia, które im towarzyszyły.
Wszyscy finaliści oraz opiekunowie dostali dyplomy i upominki.
 
Katarzyna Paradowska