• 1 Kartka z kalendarza
  10.10.2019. .................................................................... Pasowanie klas 1
 • 2 Kartka z kalendarza
  Drugie w bieżącym roku szkolnym zebranie Rady Rodziców odbędzie się 15 października (wtorek) o godzinie 19.00 w stołówce szkolnej. Na zebranie zapraszamy przedstawicieli wszystkich Rad Oddziałowych. ....................................................................... Przewodnicząca Rady Rodziców SP2 Aleksandra Siejak
 • 3 Kartka z kalendarza
  Ruszyła kolejna akcja pomocy humanitarnej "Opatrunek na ratunek!" Chcemy we współpracy z fundacją Redemptoris Missio wesprzeć misyjną działalność na rzecz potrzebujących. Jak co roku będziemy zbierali : bandaże opatrunki jałowe strzykawki plastry, rękawiczki jednorazowe gazy W prowizorycznych przychodniach w kameruńskich misjach brakuje ich bardzo, a są to przecież produkty pierwszej pomocy. Będziemy je zbierać do Bożego Narodzenia.
 • 4 Kartka z kalendarza
  11.11. 2019 - udział reprezentacji szkoły w Lubońskim Biegu Niepodległości i obchodach miejskich
 • 5 Kartka z kalendarza
  19.11.2019 - wywiady dla rodziców klas 4-8 godz. 17.00 (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) ................................................................. 26.11.2019 - wywiady dla rodziców kl. 1-3 godz. 17.00 ................................................................. 26.11.2019 – wystawienie zagrożeń/ powiadomienie rodziców/
baner

Dzień Motyla

21 marca dziewięcioro wolontariuszy Motylego Wolontariatu wraz z opiekunem szkolnego koła uczestniczyło w corocznym Dniu Motyla. Dzień Motyla jest obchodzony zawsze w pierwszego dnia wiosny i jest zwany również Dniem Wrażliwości.

Nasi wolontariusze Dzień Motyla rozpoczęli od wizyty w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Po uroczystym powitaniu przez panią Olę Skotlarczyk oraz władze Urzędu Wojewódzkiego uczniowie zaprezentowali przygotowane na ten dzień plakaty promujące ideę wolontariatu. Nasza szkoła zwyciężyła. Otrzymaliśmy ogromne pudło wypełnione ciastkami w kształcie motyli. Po wręczeniu nagrody wolontariusze różnych z różnych szkół wzięli udział w maratonie malowania motyli. Następnie z uśmiechami na twarzach, w radosnych nastrojach przeszliśmy w barwnym korowodzie na Plac Wolności, gdzie rozdawaliśmy przygotowane wcześniej motyle oraz ulotki z prośbą o przekazanie 1% z podatku na rzecz Hospicjum Palium. Uczniowie byli zaskoczeni, że ofiarowanie maleńkiego motyla nieznajomej osobie może wywołać na twarzy uśmiech i radość. Na koniec Dnia Motyla odtańczyliśmy taniec „Belgijkę”. Wróciliśmy do Lubonia z poczuciem dobrze spędzonego przedpołudnia.          

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

 

Po raz kolejny motyle polecą w świat!

15 marca w Cieszkowiance już po raz czwarty odbyło się Malowanie Motyli dla Hospicjum w ramach akcji Szkolnego Koła Wolontariatu. Zaproszeni goście ze szkół i organizacji z naszego miasta przybyli bardzo licznie. Zarówno uczniowie, jak i ich opiekunowie ochoczo przystąpili do wykonania motyli różnymi technikami plastycznymi - powstały kolorowe niczym kwiaty motyle witrażowe, papierowe, a także Quilingowe! Już niebawem pofruną w świat, aby budzić w ludziach nadzieję i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka - w tym wypadku osób z chorobami onkologicznymi. Imprezę uświetniła koordynatorka Motylego Wolontariatu, pani Barbara Grochal. Przypomniała ona wszystkim zebranym jak ważne jest wsparcie dla osób przebywających w hospicjach i podziękowała za tak liczne przybycie.

Bądźmy wrażliwi jak motyle!

Szkolne Koło Wolontariatu

Gorączka złota

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Rozpoczynamy kolejną akcję „Gorączka złota”

Polega ona na zbiórce monet o nominałach 1, 2 i 5- groszowych.

Zebrane środki zostaną przekazane do Poznańskiego Oddziału PCK.

Oznaczony pojemnik na „groszaki” znajduje się w holu głównym szkoły.

Gorąco zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję, bo nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat!

Strefa Dobrych Uczynków

Podziękowanie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Szkole Podstawowej nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego w Luboniu zorganizowano stoisko poświęcone naszej Fundacji. Uczennice wolontariuszki z klasy zaprzyjaźnionej z nami pani nauczycielki przebrane były za koty i bardzo ochoczo rozdawały ulotki oraz zachęcały ludzi do wspierania kotów fundacyjnych :) 

Na stoisku można też było obejrzeć na laptopie zdjęcia naszych podopiecznych oraz dowiedzieć się o formach pomocy. Dodatkowo zebrano dla nas dary :)

Uczennice wolontariuszki

https://m.facebook.com/371850769322/posts/10156822584709323/

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube