• 1 Kartka z kalendarza
  1 września rozpoczęcie roku szkolnego
 • 2 Kartka z kalendarza
  2 września zajęcia projektowe
 • 3 Kartka z kalendarza
  2-3 września zebrania z rodzicami
 • 4 Kartka z kalendarza
  27.10.2020 - klasy 8 - spotkanie informacyjne w sprawie egzaminu ósmoklasisty, poinformowanie rodziców o możliwych dostosowaniach, stołówka - godz. 17.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  17.11.2020 - wywiady dla rodziców klas 1-3 godz. 17.00/MEET (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) 24.11.2020 - wywiady dla rodziców kl. 4-8 godz. 17.00/MEET
baner

WARSZTATOWE SPOTKANIE WOLONTARIUSZY Z SP2

 
1.10.2020r odbyło sie pierwsze, warsztatowe spotkanie, podczas którego nasi wolontariusze pod okiem opiekunów wykonali okolicznościowe kartki. 
Każda praca była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju, bowiem wykonana została z myślą o innych i dla innych.
Serecznie dziękujemy wolontariuszom za owocną pracę. 
 
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Dzień Motyla

21 marca dziewięcioro wolontariuszy Motylego Wolontariatu wraz z opiekunem szkolnego koła uczestniczyło w corocznym Dniu Motyla. Dzień Motyla jest obchodzony zawsze w pierwszego dnia wiosny i jest zwany również Dniem Wrażliwości.

Nasi wolontariusze Dzień Motyla rozpoczęli od wizyty w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Po uroczystym powitaniu przez panią Olę Skotlarczyk oraz władze Urzędu Wojewódzkiego uczniowie zaprezentowali przygotowane na ten dzień plakaty promujące ideę wolontariatu. Nasza szkoła zwyciężyła. Otrzymaliśmy ogromne pudło wypełnione ciastkami w kształcie motyli. Po wręczeniu nagrody wolontariusze różnych z różnych szkół wzięli udział w maratonie malowania motyli. Następnie z uśmiechami na twarzach, w radosnych nastrojach przeszliśmy w barwnym korowodzie na Plac Wolności, gdzie rozdawaliśmy przygotowane wcześniej motyle oraz ulotki z prośbą o przekazanie 1% z podatku na rzecz Hospicjum Palium. Uczniowie byli zaskoczeni, że ofiarowanie maleńkiego motyla nieznajomej osobie może wywołać na twarzy uśmiech i radość. Na koniec Dnia Motyla odtańczyliśmy taniec „Belgijkę”. Wróciliśmy do Lubonia z poczuciem dobrze spędzonego przedpołudnia.          

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

 

Po raz kolejny motyle polecą w świat!

15 marca w Cieszkowiance już po raz czwarty odbyło się Malowanie Motyli dla Hospicjum w ramach akcji Szkolnego Koła Wolontariatu. Zaproszeni goście ze szkół i organizacji z naszego miasta przybyli bardzo licznie. Zarówno uczniowie, jak i ich opiekunowie ochoczo przystąpili do wykonania motyli różnymi technikami plastycznymi - powstały kolorowe niczym kwiaty motyle witrażowe, papierowe, a także Quilingowe! Już niebawem pofruną w świat, aby budzić w ludziach nadzieję i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka - w tym wypadku osób z chorobami onkologicznymi. Imprezę uświetniła koordynatorka Motylego Wolontariatu, pani Barbara Grochal. Przypomniała ona wszystkim zebranym jak ważne jest wsparcie dla osób przebywających w hospicjach i podziękowała za tak liczne przybycie.

Bądźmy wrażliwi jak motyle!

Szkolne Koło Wolontariatu

Gorączka złota

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Rozpoczynamy kolejną akcję „Gorączka złota”

Polega ona na zbiórce monet o nominałach 1, 2 i 5- groszowych.

Zebrane środki zostaną przekazane do Poznańskiego Oddziału PCK.

Oznaczony pojemnik na „groszaki” znajduje się w holu głównym szkoły.

Gorąco zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję, bo nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat!

Strefa Dobrych Uczynków

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube