• 1 Kartka z kalendarza
  10.10.2019. .................................................................... Pasowanie klas 1
 • 2 Kartka z kalendarza
  Drugie w bieżącym roku szkolnym zebranie Rady Rodziców odbędzie się 15 października (wtorek) o godzinie 19.00 w stołówce szkolnej. Na zebranie zapraszamy przedstawicieli wszystkich Rad Oddziałowych. ....................................................................... Przewodnicząca Rady Rodziców SP2 Aleksandra Siejak
 • 3 Kartka z kalendarza
  Ruszyła kolejna akcja pomocy humanitarnej "Opatrunek na ratunek!" Chcemy we współpracy z fundacją Redemptoris Missio wesprzeć misyjną działalność na rzecz potrzebujących. Jak co roku będziemy zbierali : bandaże opatrunki jałowe strzykawki plastry, rękawiczki jednorazowe gazy W prowizorycznych przychodniach w kameruńskich misjach brakuje ich bardzo, a są to przecież produkty pierwszej pomocy. Będziemy je zbierać do Bożego Narodzenia.
 • 4 Kartka z kalendarza
  11.11. 2019 - udział reprezentacji szkoły w Lubońskim Biegu Niepodległości i obchodach miejskich
 • 5 Kartka z kalendarza
  19.11.2019 - wywiady dla rodziców klas 4-8 godz. 17.00 (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) ................................................................. 26.11.2019 - wywiady dla rodziców kl. 1-3 godz. 17.00 ................................................................. 26.11.2019 – wystawienie zagrożeń/ powiadomienie rodziców/
baner

Dzień Motyla

21 marca dziewięcioro wolontariuszy Motylego Wolontariatu wraz z opiekunem szkolnego koła uczestniczyło w corocznym Dniu Motyla. Dzień Motyla jest obchodzony zawsze w pierwszego dnia wiosny i jest zwany również Dniem Wrażliwości.

Nasi wolontariusze Dzień Motyla rozpoczęli od wizyty w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Po uroczystym powitaniu przez panią Olę Skotlarczyk oraz władze Urzędu Wojewódzkiego uczniowie zaprezentowali przygotowane na ten dzień plakaty promujące ideę wolontariatu. Nasza szkoła zwyciężyła. Otrzymaliśmy ogromne pudło wypełnione ciastkami w kształcie motyli. Po wręczeniu nagrody wolontariusze różnych z różnych szkół wzięli udział w maratonie malowania motyli. Następnie z uśmiechami na twarzach, w radosnych nastrojach przeszliśmy w barwnym korowodzie na Plac Wolności, gdzie rozdawaliśmy przygotowane wcześniej motyle oraz ulotki z prośbą o przekazanie 1% z podatku na rzecz Hospicjum Palium. Uczniowie byli zaskoczeni, że ofiarowanie maleńkiego motyla nieznajomej osobie może wywołać na twarzy uśmiech i radość. Na koniec Dnia Motyla odtańczyliśmy taniec „Belgijkę”. Wróciliśmy do Lubonia z poczuciem dobrze spędzonego przedpołudnia.          

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

 

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube