Ułatwienia dostępu

Cieszkowianka

Brak grafik
Smaller Default Larger

1. Uczeń zostaje zwolniony w trakcie trwania zajęć lekcyjnych z powodu złego samopoczucia lub  choroby. Pomocy uczniowi udziela nauczyciel, z którym uczeń ma lekcje.

Pielęgniarka (w czasie pełnienia dyżuru), dokonuje diagnozy stanu zdrowia ucznia i podejmuje decyzję o odesłaniu ucznia na lekcję albo pozostawienia go  w gabinecie pomocy medycznej do momentu przybycia rodzica (opiekuna prawnego). Wychowawca klasy/nauczyciel  powiadamia rodziców ucznia o jego złym samopoczuciu. W nagłych wypadkach wzywane jest  pogotowie ratunkowe, jednocześnie powiadamiając o tym fakcie rodziców i dyrektora szkoły. 

W sytuacji nieobecności pielęgniarki nauczyciel odsyła ucznia do sekretariatu szkoły, gdzie informowany jest rodzic o dalszym postępowaniu lub konieczności odebrania dziecka. Dalszą decyzję podejmuje wychowawca/nauczyciel  wraz z  dyrektorem lub wicedyrektorem szkoły. 

Zwolnić ucznia w trakcie lekcji może tylko rodzic (opiekun prawny), informując z wyprzedzeniem przez e-dziennik nauczyciela/wychowawcę i dodatkowo należy wypełnić (zał. nr 2)

 

2. Uczeń może zostać zwolniony z zajęć za zgodą nauczyciela prowadzącego zajęcia z przyczyn wynikających z działalności na rzecz szkoły tj.: udział w uroczystościach szkolnych, konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych. Zwolnienia dokonuje nauczyciel angażujący ucznia, który w tym momencie bierze odpowiedzialność za ucznia. Nauczyciel wpisuje w dzienniku lekcyjnym godziny usprawiedliwione w panelu wycieczki. Uczeń zwalniany z zajęć ze względu na udział w konkursach i zawodach sportowych organizowanych poza szkołą musi posiadać zgodę rodziców (opiekunów) na wyjazd. (zał. 3)

Zał 2. Karta zwolnienia w trakcie zajęć lekcyjnych przez opiekuna.

 

Zał 3  Zgoda na udział dziecka w zajęciach sportowych

Szanowni Państwo,


w okresie 01.02.2018 – 31.12.2018 r. Fundacja „Dziecko w Centrum”  realizuje zadania z zakresu udzielania pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem a także w zakresie udzielania pomocy świadkom i osobom im najbliższym, współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Na terenie województwa wielkopolskiego funkcjonuje obecnie jeden ośrodek prowadzony przez Fundację „Dziecko w Centrum” - Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem przy ul. Zeylanda 9/3 w Poznaniu. Ośrodek ten czynny jest w dni robocze, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00 oraz w soboty w godz. 8.00-18.00. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w dni robocze od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-18.00 pod numerem: 786 160 100 (szczegółowe informacje, zapisy do specjalistów, wsparcie).

Kompleksowa oferta Ośrodka skierowana do osób pokrzywdzonych przestępstwem i osób im najbliższym obejmuje bezpłatną:
- pomoc psychologiczną,
- pomoc prawną,
- pomoc psychiatryczną
oraz bezpłatne wsparcie opiekuna osoby pokrzywdzonej.

W ramach oferty znajduje się również pomoc materialna mająca na celu łagodzenie skutków przestępstwa.

W Ośrodku proponujemy także bezpłatną pomoc psychologiczną świadkom i osobom im najbliższym.

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie ww. informacji wśród osób zainteresowanych. Dzięki Państwa pomocy informacje te mają szansę dotrzeć do jak największej liczby osób pokrzywdzonych przestępstwem, które będą mogły skorzystać z bezpłatnego wsparcia w formie najbardziej im potrzebnej.

Materiały promocyjne na temat działalności Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem wraz z danymi kontaktowymi do Ośrodka dostępne są na stronie:

www.pokrzywdzeni.poznan.pl  

www.dzieckowcentrum.org

Będziemy Państwu ogromnie wdzięczni za wszelką pomoc w rozpowszechnieniu ww. informacji.


Z poważaniem,
Marzena Affeldt

 

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

W bibliotece naszej szkoły do Państwa dyspozycji znajduje się poradnik - Jak rozmawiać z dzieckiem o przemocy w szkole (i nie tylko) - \\\\\\\"MIĘDZY LEKCJAMI.\\\\\\\"

Czyli jak:

  • współpracować ze szkołą
  • rozmawiać o trudnych sprawach
  • chronić dziecko przed przemocą w sieci
  • wspierać budowanie relacji społecznych dziecka
  • rozpoznać i uchronić przed uzależnieniami
  • mądrze motywować
  • pomóc dziecku wyjść z dołka

... a ponadto

  • adresy instytucji, organizacji stron internetowych
  • polecane lektury
  • przykłady dobrych praktyk

SERDECZNIE POLECAMY.