Ułatwienia dostępu

Cieszkowianka

Brak grafik
Smaller Default Larger

Dnia 31 marca odbył się konkurs Olimpusek z języka angielskiego dla klas 1-3.

Laureatem został Marcel Kolanowski z klasy 3a.

Serdecznie gratulujemy!

Emilia Szelągowska, Aleksandra Zdunik

 

Podczas uroczystości ósmych klas na stronie miastomisjasolaris.pl podano wyniki konkursu na projekt eko-autobusu.
Ekipa Projektantów Twojej Bliskiej Przyszłości z klasy 1b otrzymała 4 miejsce.
Jest to miejsce wyróżnione. 
Dzieci otrzymają dyplomy oraz worki i gadżety, a także eko przybory szkolne.
 
Choć nie udało nam się zdobyć głównej nagrody - wertykalnego ogrodu -  
BARDZO DZIĘKUJEMY CAŁEJ SZKOLNEJ SPOŁECZNOŚCI ORAZ PRZYJACIOŁOM SP2
za oddane głosy, które sprawiły, że dostaliśmy się do finału z trzecią lokatą
                                          1b i Dorota Michalak

 

Dnia 8.04.2022 r. uczniowie klas ósmych brali udział w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania w Języku Niemieckim.

https://media.istockphoto.com/photos/sprechen-sie-deutsch-and-ja-two-speech-bubbles-on-wooden-shelf-picture-id1307211531?k=20&m=1307211531&s=612x612&w=0&h=sgnAXFEvWumhI_cmA8Qz4n2SgJJyB30kMGG7JiHUZNA=

Celem Konkursu było rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz propagowanie języka niemieckiego. Ocenie podlegały następujące elementy: wymowa, akcent, intonacja oraz płynność. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom i pięknie przeczytali wcześniej przygotowany tekst.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

I miejsce: Szymon Kroczak 8g

II miejsce: Igor Januszewski 8d

III miejsce: Paula Skorlińska 8c

wyróżnienie: Franciszek Bartochowski 8a oraz Kamil Marek 8e

Nauczyciele języka niemieckiego


30 marca odbył się konkurs na NAJLEPSZEGO PREZENTERA POGODY.
Wszyscy uczniowie klas trzecich i czwartych byli bardzo dobrze przygotowani do prezentacji.
Oryginalnie i kreatywnie wcielili się w prezenterów pogody,

często robiąc to w humorystyczny sposób.

Znaki pogody, które wykonali, sposób prezentacji, ciekawostki pogodowe,

które usłyszeliśmy i często nawet odpowiednie rekwizyty zasługują na duże brawa.

Oto wyniki konkursu:
Klasy 3
Miejsce I ex aequo
Kamilm,lńska Hanna kl. 3d
Olsztyński Bartosz kl. 3a
Kolanowski Marcel kl. 3a

Klasy 4
Antkowiak Anna kl. 4b – miejsce I
Wiznerowicz Piotr kl. 4c – miejsce II
Międzybrodzki Mikołaj kl. 4d – miejsce III
Kowalski Aleksander kl. 4c – wyróżnienie

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

   Organizatorzy konkursu: Katarzyna Minge, Beata Maciaszek, Urszula Dudziak-Kaniecka.