Cieszkowianka

Brak grafik
Smaller Default Larger

Z okazji zbliżającego się Tygodnia Bibliotek weź udział w konkursach związanych z czytelnictwem:

 1. Konkurs dla całej społeczności szkolnej:
  zapraszam do udziału wszystkich pracowników szkoły, uczniów i rodziców!

Dziewczyny i chłopaki na okładkę!

Sleeveface  lub w pełni samodzielne propozycje  dla ludzi z wyobraźnią, którzy lubią robić zdjęcia.

            Jak to zrobić:

 • Znajdź książkę (najlepiej w naszej szkolnej bibliotece), której okładka cię zaciekawi
  lub chętnie byś ją zmieniła / zmienił.
 • Wkomponuj się w okładkę (twarz, cała sylwetka, ewentualnie rekwizyty)
  albo stwórz własny projekt (zwróć uwagę na ubranie, kolorystykę, podaj autora i tytuł książki).
 • Poproś kogoś, aby zrobił Ci zdjęcie.
 • Prześlij zdjęcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 16 maja 2022 r.

Praca oczywiście może być zespołowa :) Dobrej zabawy!

 1. Konkurs dla klas 1-3:

Uwaga, wielbiciele Biura Detektywistycznego Lassego i Mai!

            Autor przygód sprytnych detektywów stworzył też Nelly Rapp, upiorną agentkę, która razem ze swoim psem Londynem rozwiązuje zagadki ze świata duchów i rozmaitych potworów. Chcecie poznać historie z dreszczykiem, przy okazji dobrze się bawiąc? Zapraszam do biblioteki po książki i zadania do wykonania.

 1. Krótkie konkursy na długie przerwy:

Uwaga, Uczniowie!
Od 9 do 13 maja podczas przerw obiadowych w bibliotece można będzie wziąć udział w krótkich konkursach na temat różnych książek. Zapraszam :)

Urszula Ferdynus-Remlein

 

Jak już pisaliśmy, uczestnictwo w "największym, wojewódzkim, interdyscyplinarnym projekcie czytelniczym, skierowanym do uczniów wielkopolskich szkół: SłowoDziej '21"! wiąże się ze zorganizowaniem w szkole konkursów i akcji, dzięki którym - jak piszą na stronie Organizatorzy - osiągnie się aktywizację kreatywną i spójnię tematyczną: literacko-plastyczną. Projekt popularyzuje mitologię słowiańską, ale także przybliża uczniom postaci z kręgu kultury, umożliwiając jej poznawanie i współtworzenie. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań był Las i wszystko, co się z nim wiąże. Inspiracją do wielu prac była także twórczość Stanisława Lema.

Cieszkowiankę uczniowie i nauczyciele reprezentowali w czterech konkursach i jednej akcji czytelniczej. Szczególne zainteresowanie i frekwencję wzbudził wojewódzki konkurs plastyczny FarBoBajanie, który w tym roku odbywał się w dwóch kategoriach: Baśń i Drzewo. Uczniowie klas 4-8 pod kierownictwem p. Anny Słonki-Moskwy, szkolnego koordynatora tego konkursu,  wykonali niebanalne prace. Spośród nich aż cztery wzbudziły uznanie jury, które przyznało II nagrodę w kategorii Drzewo Mikołajowi Międzybrodzkiemu z kl. 4d. Wyróżnienia otrzymały Maja Kuhnert z kl. 5a, Kinga Łyga z kl. 5d i Małgorzata Maciejewska z kl. 4b. Wziąwszy pod uwagę ilość prac przesłanych na konkurs ogółem oraz fakt, że tworzyli je uczniowie zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, tak liczne miejsca na podium świadczą o talencie i pomysłowości naszych uczniów. Gratulujemy Laureatom i p. Annie Słonce-Moskwie. Jesteśmy z Was naprawdę dumni.

Projekt przewiduje zmagania całej społeczności szkolnej: w konkursie dla nauczycieli O Brzegini Skarb oraz literackim dla dorosłych O Aitwarowe Pióro jury przyznało II nagrodę p. Urszuli Ferdynus-Remlein.

Czekamy jeszcze na informacje na temat Zaczytanej przerwy, a w piątek odbędzie się hackaton literacki O Puchar Chmurników. Trzymajcie kciuki!

 Edit: Puchar Chmurników jest nasz!

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 w Luboniu bierze udział w akcji  MEN "RAZEM NA ŚWIĘTA"  wykonując "Kartka dla Seniora".

Świetlica szkolna wraz z wolontariatem wykonywali kartki świąteczne oraz małe ozdoby choinkowe dla Seniorów z Zespołu Dziennych Domów Pomocy filia 2 w Poznaniu.

Praca ta sprawiła uczniom satysfakcje a Seniorom wiele radości.
 
 

W październiku, Miesiącu Bibliotek Szkolnych, i listopadzie, podobnie jak rok temu, uczestniczyliśmy w projekcie SłowoDziej: największym, wojewódzkim, interdyscyplinarnym projekcie czytelniczym, skierowanym do uczniów wielkopolskich szkół. Obejmuje on kilka konkursów. Cieszkowiankę reprezentowaliśmy w Wojewódzkim Konkursie Literackim BaśnioBranie, Wojewódzkim Konkursie Plastycznym FarboBajanie, grupowej akcji czytelniczej Zaczytana przerwa,  konkursie dla opiekunów O Brzegini skarb oraz w konkursie dla dorosłych O Aitwarowe pióro. Liczne prace konkursowe powędrowały do organizatorów: Fundacji AITWAR. W tym roku tematyka projektów wiąże się z lasem i twórczością Stanisława Lema. Liczne prace plastyczne z uczniami przygotowała p. A. Słonka-Moskwa, a szkolnym koordynatorem projektu jest p. U. Ferdynus-Remlein. Zaczytaną przerwę wzbogaciła akcja fotograficzna: uczniowie łapali na czytaniu swoich kolegów podczas przerw. Dziękujemy za pełne uroku zdjęcia.

Czekamy z niecierpliwością na wyniki, ale już dziś gratulujemy wszystkim artystom, których zainspirowała słowiańska mitologia oraz ich nauczycielom.

Urszula Ferdynus-Remlein

 

Akcja Zaczytana przerwa to część projektu SłowoDziej, o którym już pisaliśmy.

W tym roku uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.

Zobaczcie, jakie interesujące zdjęcia do nas trafiły.

Dziękujemy

   UWAGA!
    Akcja!

 8 listopada (poniedziałek) na przerwach obiadowych organizujemy akcję czytelniczą "Zaczytana przerwa", połączoną z konkursem na najciekawsze zdjęcie (na tych przerwach w szkole będzie można używać aparatu w telefonie). Akcja jest związana z projektem SłowoDziej.

 Aby wziąć udział w konkursie, trzeba zrobić zdjęcie i przesłać je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

  Zdjęcie może przedstawiać jedną osobę, grupę czytających lub słuchających czytania osób, a nawet całą klasę. Akcja odbywa się na terenie szkoły lub boisku (jeśli będzie ładna pogoda).

  Liczy się pomysłowość, oryginalność ujęcia i dobra jakość fotografii.

Zapraszamy do udziału.

Urszula Ferdynus-Remlein i Izabela Cieślak