Ułatwienia dostępu

Cieszkowianka

Brak grafik
Smaller Default Larger

Podczas Tygodnia Bibliotek uczniowie mogli wziąć udział w konkursie plastycznym i literackim. 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. 

Konkurs plastyczny

Otrzymaliśmy naprawdę wiele pomysłowych prac. Dziękujemy.

Klasy 1-3

Wyróżnienie zdobywają klasa 1b (za kompleksowe działania związane z Tygodniem Bibliotek), 1a, klasa 1c, klasa 2b
i klasa 3c.

Spośród wszystkich prac klas 1-3 mole książkowe wyróżniły tych autorów:

Zofia Kasprzak 1a, Kuba Zandek 1b, Ania Chojnacka 2b, Wiktoria Wawrzyniak 2b, Fryderyk Krotecki 3c, Uliana Olenichenko 3c, Arsen Shypta 3c oraz Oskar Siewert 1c i Martyna Flieger 1c.

Klasy 4-8

Mole najbardziej odnalazły się w portretach wykonanych przez następujących uczniów:

Kinga Kryszak 6a, Anna Antkowiak 5b, Mateusz Jakubczyk 8d, Maria Beśka 7a, Daria Batsyna, 7a, Sara Pawłowska 6b, Milena Pawlak 5a, Maja Chudy 4b, Zofia Kowalska 6a, Nikodem Waszkowiak 4b, Mariia Kubrak 5c, Jakub Sierocki 5c, Paweł Jurdziński 5c. 

Konkurs literacki (wiersz o bibliotece)

Naszym molom najbardziej przypadł do gustu absolutnie samodzielnie zredagowany wiersz, którego autorem jest:

Bartosz Chudziński 2b

Dziękujemy za udział pozostałym uczestnikom:

Oskar Siewert 1c, Wiktoria Kaczmarek 1c, Mateusz Jakubczyk 8d, Artur Kacprzak 5b, Tytus Wojciechowski 5b.

Teresa Lewandowska

Anna Słonka-Moskwa

Urszula Ferdynus-Remlein

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek miłą niespodziankę zrobiła nam grupa Smoki - sześciolatki z Przedszkola Publicznego Tęczowa Kraina w Luboniu - z wychowawczynią p. Anitą Grajczyńską. Zainteresowane książkami i biblioteką przedszkolaki z ciekawością zapoznawały się z naszym księgozbiorem. Każde z dzieci znalazło coś dla siebie. Zwiedziliśmy też szkołę i zajrzeliśmy do niektórych sal. Szczególnie pasjonująca była sala gimnastyczna i lekcja wychowania fizycznego w klasie 1b. Część z naszych gości już od września będzie uczniami Cieszkowianki. Czekamy z niecierpliwością. 

 

Dziękujemy za wizytę.

 

Urszula Ferdynus-Remlein

W dniach 8-15 maja obchodzimy 20. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, w tym roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”. Zapraszamy do udziału w dwóch konkursach:

  • plastyczny - należy wykonać dowolną techniką portret Mola Książkowego (bardzo liczymy na Waszą wyobraźnię);
  • literacki - jego tematem jest biblioteka. Czekamy na wiersze na jej temat. Rodzaj dowolny: może to być akrostych, może się rymować lub nie - niech Was prowadzi fantazja.

Prace można przesyłać do 16 maja na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przynieść do biblioteki.

Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.

Teresa Lewandowska,

Urszula Ferdynus-Remlein

21 lutego w bibliotece szkolnej odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Na zdjęciu najmłodsi uczestnicy, a wyniki prezentują się następująco:

 

I miejsce ex aequo

Szymon Hoffa kl. 8f, Jakub Gniatkowski kl. 6a i Zofia Kowalska kl. 6a

II miejsce ex aequo

Amelia Szaj kl. 4b i Krzysztof Siejak kl. 5b

III miejsce ex aequo

Filip Szplitt kl. 4b, Amelia Bagińska kl. 4b, Zuzanna Hanus kl. 6d, Marcel Kolanowski kl. 4a

Wyróżnienie

Maja Chudy kl. 4b

Cieszkowiankę w kolejnym etapie będą reprezentować Zosia Kowalska, Jakub Gniatkowski i Szymon Hoffa. Gratulujemy wszystkim i bardzo dziękujemy recytatorom za dostarczenie jury w składzie Marta Krojenka, Eleonora Pawlak, Teresa Lewandowska i Urszula Ferdynus-Remlein niezwykłych wrażeń!

 
Uprzejmie informujemy ,że nasi wspaniali recytatorzy odnieśli kolejny wielki sukces w międzyszkolnym konkursie recytatorskim. XV Międzyszkolny Wojewódzki Konkurs Recytatorski Wiersze Emilii Waśniowskiej odbył się 20 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 34 w Poznaniu. Cieszkowiankę reprezentowali Amelia Szaj z klasy 4b oraz Krzysztof Siejak z klasy 5b.
Szanowne jury, którego przewodniczącym był znakomity aktor Aleksander Machalica, doceniło uzdolnienia recytatorskie naszych uczniów, przyznając Amelii wyróżnienie za przygotowanie wiersza pt. "Wędrowały dwa wielbłądy" oraz II miejsce Krzysiowi za wiersz pt. "Piecuch".
Serdecznie gratulujemy laureatom i trzymamy kciuki za kolejne wspaniałe zwycięstwa!
 
                                                                                     Marta Krojenka              
Urszula Ferdynus- Remlein
 

 

  • Kilkoro Świetlików wzięło udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym realizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego „Kierunek Bezpieczeństwo – Kolejowe ABC I Powstały 3 bardzo ciekawe i kolorowe prace.

  

 

 

  • W październiku chętni uczniowie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie świetlicowym pt. „Kapelusz Pani  Jesieni”. Nasze Świetliki zdobyły II i III miejsce.