Ułatwienia dostępu

Cieszkowianka

Brak grafik
Smaller Default Larger

 

Moim zdaniem szkoła za 50 lat będzie wyglądać tak:

Szkoła będzie unosić się w powietrzu. Najdłużej lekcje będą trwać do 14:30. Uczniowie będą latać samolotami do szkoły. Zamiast zeszytów będą tablety. Na w-f będziemy grać na kinecie. Uczniowie będą mieli cały czas na 12:00.

Zamiast boiska będzie magiczna podłoga, na której będą się wyświetlały filmy. Każdy uczeń po ukończeniu szkoły dostanie laptopa. Na obiad będzie zawsze szwedzki stół, na którym będą: mięsa, soki, zupy itp. Zamiast schodów będą ruchome schody.

Tak moim zdaniem będzie wyglądała szkoła za 50 lat.

Bartosz Ampuła

 

Moim zdaniem szkoła przyszłości będzie miejscem do nauki ,ale także do spotkania z kolegami. Na korytarzach będą zainstalowane ekrany LED na których będą wyświetlane informacje z różnych przedmiotów. Będą powszechnie używane komputery oraz inne urządzenia multimedialne. Na boisku będą wymalowane działania i rysunki , dostępna będzie wirtualna rzeczywistość. Na oknach zadomowią się kwiaty. W holu szkolnym zawiśnie regulamin szkoły wydrukowany na drukarkach 3D. Każdy uczeń będzie miał swojego robota androida który będzie nosił jego plecak i otwierał mu szafkę. Tablety zastąpią papierowe podręczniki  Po korytarzach będzie kursować kolejka, którą uczniowie będą się przemieszczać między salami. W każdym wejściu znajdą się samo otwierane drzwi. Mam nadzieje że w szkole przyszłości każdy dobrze się poczuje.

Bruno Borucki

 

Moim zdaniem szkoła za 50 lat, będzie typowo komputerowa to znaczy. Każdy uczeń otrzyma w szkole małe pudełko jak zapałki. Takim pudełeczku, znajdować się będą  wszystkie informacje dla każdej klasy.  Może tylko być 6 klas podstawowych, reszta pójdzie do szkół wyższych. W szkole nie będzie dużo sprawdzianów, bo uczeń pisać będzie na swoim pudełeczku. Nauczyciel zawsze może sprawdzić, co uczeń pisze i zrobił sam. Lekcje będą robione tylko w szkole. Do domu nie będą zadawane.

Nauczyciele też mogą odpocząć od dzieci. Ponieważ nie będą zabierać nauki do domu. Każdy będzie zadowolony. Nauczyciel w soboty będzie organizował fajne wycieczki poza szkolne. Taka szkoła może być za kilka lat……

Ale ja w tych czasach nie będę się uczyć. Może moje dzieci.

Gabriela Drozd

 

Prace uczniów klasy 6a wykonane pod kierunkiem wychowawcy Bogumiły Kurzawskiej   

 

Cudowne wspomnienia

     Teraz, kiedy już kończę szóstą klasę bardzo lubię wspominać to, co było wcześniej.

   Na początku pierwszej klasy, kiedy zobaczyłam szkołę, pomyślałam, że jestem jak mała mrówka. Znajomości zawiązałam dopiero po kilku miesiącach. Nie umiałam jeszcze czytać i pisać. Zawsze wiedziałam, że ćwiczenia czynią mistrza, chociaż czasami zdarzały się momenty, kiedy szło mi nie najlepiej i dostawałam słabe oceny. O świecie prawie też nic nie wiedziałam. Przez ten długi czas nauczyłam się wielu rzeczy. Dowiedziałam się różnych ciekawych i zaskakujących faktów. Zawarłam wiele nowych znajomości. Myślę, że rozwinęłam niektóre swoje talenty i w miarę możliwości rozwijałam je. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do mojego rozwoju. Uważam, że zawsze będę dobrze wspominać naukę w tej szkole. Zyskałam bardzo dużo doświadczeń przebywając w niej. Uczyłam się głównie po to, by w przyszłości mieć większą wiedzę, żeby wiedzieć dużo o świecie i umieć sobie poradzić w codziennych sytuacjach.

     Myślę, że szkoła jest bardzo potrzebna w życiu i nigdy nie zapomnę spędzonych w niej cudownych chwil.

  Zuzia Płazińska 6a

 

Klasa 4 d na zajęciach komputerowych pisała jak ich zdaniem będzie wyglądała szkoła przyszłości? 

 • Biało złoto srebrzysta z ruchomymi schodami i dużą windą oraz wielkie telebimy
 • Moim zdaniem szkoła będzie stara i nowi uczniowie
 • Wyglądało by to tak, jedna część szkoły była by dla chłopców a druga część dla dziewczynek. Wszyscy by się spotykali tylko na obiedzie,  zamiast książek byłyby tablety. Każdy uczeń by miał swoją szafkę i toaletę, a zamiast szkolnego sklepiku byliby lokaje dla każdego ucznia. Po wuefie możnaby wziąć prysznic, przerwy trwałyby 20 minut.
 • Moim zdaniem szkoła przyszłości tak wyglądałaby. Szkoła byłaby metalowa z oknami kuloodpornymi. I było wszystko nowoczesne.
 • Moim zdaniem szkoła przyszłości  będzie wielka, kolorowa, zamiast książek będą tablety.
 • Sale gimnastyczne będą w pełni wyposażone i dostępne dla wszystkich uczniów. Obiady będą dla każdego dziecka darmowe.
 • Będą dotykowe monitory w klasach i żadnych zeszytów, żadnego pisania w zeszycie!
 • Szkoła przyszłości będzie  w kształcie gwiazdy a kiedy będzie się robić ciemno to cała szkoła będzie podświetlona.
 • Moim zadaniem szkoła przyszłości byłaby koloru białego. Ławki mogłyby być zrobione z brzozy. Sale gimnastyczne  byłyby też w kolorze białym, sale do nauki  jednak koloru jasnoniebieskiego i żółtego,  korytarze są też koloru białego. Na korytarzach stałyby szafki koloru niebieskiego. Każdy z uczniów miałby do dyspozycji przez cały okres nauki własną szafkę. Zamiast książek uczniowie posługiwaliby się tabletami, by nie trzeba było dźwigać ciężkich plecaków. Lekcja trwałaby pół godziny a przerwa 15 minut. Zajęcia szkolne odbywałyby się w godzinach od 8:00 do 14:00. Pozostały czas można byłoby poświęcić na wspólną zabawę, a każdy uczeń mógłby, tak jak i dziś, rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach dodatkowych. Tylko chętni uczniowie, by sprawdzić swoją wiedzę, pisaliby sprawdziany. Nauczyciele z przyjemnością i uśmiechem przychodziliby na zajęcia.
 • Moja szkoła będzie wyglądała pięknie będzie miała kolor pomarańczowy i będzie 5 razy w tygodniu wf
 • Według mnie szkoła przyszłości będzie miała latający autobus szkolny, zamiast zeszytów będą laptopy, przerwy będzie można spędzać grając w piłkę nożną lub inne sporty. Na lekcjach będziemy np. oglądać filmy. Uczyć się na naszych laptopach.  
 • Moim zdaniem szkoła przyszłości wyglądała by cała jasno żółta.
 • Lekcje będą krótsze szkoła będzie nowocześniejsza i lepsza
 • Jak dla mnie szkoła przyszłości powinna być z telewizorami w każdej klasie i plan lekcji powinien być krótszy od klas 4-6 a nauczyciele powinni być milsi.
 • Zamiast książek byłyby tablety, szkoła nie będzie na ziemi tylko będzie w powietrzu .
 • Na 10 metrów i będzie duże boisko
 • Zamiast nauczycieli będą roboty, będą tablety zamiast książek i szkoła będzie kolorowa.
 • Moim zdaniem szkoła w przyszłości miałaby droższe rekwizyty. W szkole każdy uczeń miałby magiczne zwierzątko. Szkoła miałaby 50 pięter, na każdym po 5 uczniów. Każdy uczeń byłby zwierzęcio-człowiekiem. W szkole moglibyśmy spać w specjalnych pokojach. Uczylibyśmy się tylko - informatyki, plastyki, przyrody, w-fu . Moglibyśmy przynieść własne zwierzątka.                                                     
 • Dla mnie szkoła przyszłości wyglądała by tak: codziennie wf 3 razy, na każdą lekcje jedna porcja lodów śmietankowo-waniliowe za dobrą odpowiedź a za złą jedna czekolada

 Joanna Kordzińska

 

Filmy wykonane przez uczniów klas 5 podczas zajęć komputerowych o naszej szkole.

Wysłać kartkę z wakacji można klasycznie kupując ładną widokówkę. Coraz więcej osób jednak zamiast pocztówek wysyła na adresy mailowe  zdjęcia z ciekawych miejsc, dołączając serdeczne pozdrowienia.

Uczniowie klas 5 pokazują, że ich kartki mogą być oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. Wystarczy  pomysł, kilka zdjęć i prosty program komputerowy. Może wśród nich są osoby, które grafiką komputerową zajmą się w przyszłości zawodowo.

W tym roku szkolnym w naszej szkole na wielu lekcjach wiele mówiło się o tym jak należy się zachować w różnych sytuacjach życiowych. Zobaczcie jakie ciekawe prace wykonali nasi uczniowie z klasy 5 i 4.

Joanna Kordzińska.

Prezentacja Martyny Malinowskiej kl. 5f

 Kodeks Internauty Pauliny Koniecznej kl. 5f

 

 

Zasady domowe Asi Majchrzyckiej kl. 5f