Cieszkowianka

Brak grafik

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w szkole odbywa się poprzez:

  • Konsultacje online oraz bezpośredni kontakt  z rodzicem /uczniem. 
  • Regularne zajęcia na podstawie opinii PPP oraz orzeczenia.
  • Współpracę z  Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczna, Wschodnia 26 b. tel.: + 48 61 858 19 79
  • Fundacja „Dajemy dzieciom siłę” https://fdds.pl/pomoc-dla-rodzica/ 

Więcej informacji   Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

  •                                                                                           

Smaller Default Larger

Już za kilka dni będziemy obchodzić jeden z najpiękniejszych dni w roku!

ŚWIATOWY  DZIEŃ  PLUSZOWEGO  MISIA!

Z tej okazji proponujemy Wam, abyście przygotowali dla Misia niespodziankę.

Już dziś przygotujcie kolorową kartkę techniczną ( A4), białą kartkę w linie oraz kredki, pisaki  klej, nożyczki i różne materiały kreatywne.

I co należy zrobić?

  1. Uczniom klas pierwszych proponujemy wykonanie pięknego portretu swojego pluszaka na kartce z bloku  Pracę ozdóbcie najładniej , jak tylko potraficie.
  2. Uczniom klas drugich  i  trzecich proponujemy przygotowanie laurki dla Misia.

Staranne  napiszcie  życzenia  na białej  kartce w linie.  Może to być krótka rymowanka. Życzenia przyklejcie na kartkę techniczną, a poniżej narysujcie, co Waszym zdaniem  powinien Miś  otrzymać z okazji swojego święta.  Kto, jak kto, ale Wy z pewnością macie wiele pomysłów.

  1. Prosimy, abyście prace dostarczyli  do 23 listopada ( sala 107 lub 03).

PRZYGOTUJEMY  NA  SZKOLNYM  HOLU  WYSTAWĘ  WASZYCH  PRAC!

25 listopada przynieście koniecznie Misiaczka do Cieszkowianki,

pokażcie Mu prace  kolegów i koleżanki.

Niech w tym dniu Wasz Miś  wspaniały,

Bawi się , skacze i  cieszy  cały.

Niech  tańczy i rusza się żwawo,

Niech inni  biją Misiowi  brawo!

Z misiowym pozdrowieniem

                           Magdalena Budziszewska i Małgorzata Kostecka

Podczas tegorocznego Dnia Nauczyciela uczniowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym. W ramach projektu m in.: poznali rys historyczny Komisji Edukacji Narodowej, redagowali życzenia dla wszystkich pracowników szkoły, rozwiązywali zadania na temat pracy pracowników oświaty, wyszukiwali błędy oraz ukryte wyrazy w zdaniach i rysowali portrety nauczycieli. Tego dnia nie zabrakło również konkursów, w których wzięli udział zarówno młodsi jak i starsi uczniowie. Klasy I-III miały okazję sprawdzić się w quizie “Co wiem o swojej szkole?”, a klasy IV - VIII zmagały się z rozpoznawaniem nauczycieli na podstawie ich zdjęć z dzieciństwa. To był dzień pełnej emocji, dobrej zabawy i radości. 

 

A oto krótka fotorelacja z tego dnia :)

 

Katarzyna Ludwiczak 

 

12 i 13 października uczniowie klas 1-4  wzięli udział w spotkaniu prowadzonym przez pana Jacka Pałasiewicza z „Ministerstwa Motyli”,  który przyjechał do nas z pięknymi, kolorowymi, tropikalnymi bezkręgowcami oraz zwierzętami, które mają swoiste rekordy świata.

Pan Jacek w interesujący i wesoły sposób opowiedział wiele ciekawostek na temat swojej hodowli. W ciekawy sposób prezentował różne bezkręgowce. Niektóre można było dotknąć, inne pogłaskać. Podobały się patyczaki, szarańczaki, ogromny ślimak, zaciekawiła modliszka. Najwięcej emocji wzbudziło spotkanie z pająkiem z Madagaskaru.

To spotkanie pogłębiło wiedzę uczniów, rozbudziło ciekawość i przyczyniło się do pokonania lęków przed tymi mało znanymi zwierzętami. 

 

 

Katarzyna Minge

Warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji!

21 września klasy 1-3 wzięły udział w niezwykłym spotkaniu z autorem książek dla dzieci, podróżnikiem, redaktorem i miłośnikiem zwierząt - panem Łukaszem Wierzbickim. Pisarz w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób opowiedział o tym, jak powstawały jego książki.  Dzieci zafascynowane lekturą takich powieści, jak: ,,Afryka Kazika”, ,,Ocean to pikuś”, czy ,,Dziadek i niedźwiadek” słuchały podróżnika z wielką uwagą, zaciekawieniem, a także z zaangażowaniem uczestniczyły w dyskusji.

 Uczniowie obejrzeli prezentację  multimedialną w którą wplecione były odgłosy zwierząt, huczący ocean oraz archiwalne fragmenty filmu pokazującego sportowe zabawy niedźwiedzia Wojtka. Młodych czytelników poruszyła również historia Aleksandra Doby. Człowieka, który  swoim optymizmem zarażał innych. Jako pierwszy i jedyny na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki.

Pisarz podkreślał, że czasami, aby swe marzenie spełnić musimy być uparci, może zawzięci, na pewno odważni. Każde z naszych marzeń możemy spełnić, jeśli się do tego dobrze przygotujemy. Autor chciał pokazać dzieciom , że mogą robić wszystko, co jest ich pasją.

 Było to bardzo ciekawe spotkanie autorskie, które pobudziło wyobraźnię młodych słuchaczy.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe autografy.

Dzieci z utęsknieniem czekają na nową książkę pana Łukasza Wierzbickiego pt.: „Wokół świata na wariata”, która ukaże się wkrótce.

Katarzyna Minge

1 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie kl. 3-6 mogli sprawdzić swoje umiejętności mnożenia do 100. Uczniowie klas ósmych pełnili rolę ekspertów egzaminując młodszych kolegów. Uczestnicy w nagrodę za poprawnie rozwiązane działania otrzymywali cukierki oraz odznaki Mistrza Tabliczki Mnożenia. Dodatkowo uczniowie klas 7 wykonali na boisku pamiątkowe zdjęcie prezentując napis "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia". W ramach tego wydarzenia dwie klasy 5 wzięły udział w matematycznych zajęciach sportowych. Uczniowie podawali wyniki działań mnożenia podczas aktywności - dziewczynki skacząc na skakance a chłopcy strzelając piłką do bramki.


Miło było widzieć uśmiechnięte twarze naszych Mistrzów Tabliczki Mnożenia!  

 

Chcąc uczcić to wydarzenie w naszej szkole razem z klasą 8a zapraszamy do wspólnej zabawy!

Przygotowaliśmy dla Was do obejrzenia prezentację o Unii Europejskiej i krótki quiz do wypełnienia.

Każdy może sprawdzić swoją wiedzę i otrzymać pochwałę  +5 pkt za udział w quizie. Quiz można rozwiązywać do poniedziałku 10 maja 2021 roku.

prezentacja:

https://docs.google.com/presentation/d/1yWnXwFBc__gnoYnhxn19KU_evWl2lcRgzguEIdKas-8/edit?usp=sharing

quiz:

https://docs.google.com/forms/d/11xQ2pcYTOuRbY-rMyrPswrszNonkrrxJMq0VbxuoDxQ/edit

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

Dorota Dudziak i klasa 8a