Cieszkowianka

Brak grafik
Smaller Default Larger

Kolejny raz zachęcamy do udziału w zbiórce złotych monet.

     

Pieniążki można wrzucać do skrzynki w holu głównym.

Zebrane monety zostaną przekazane do Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu

Strefa Dobrych Uczynków

Urszula Dudziak - Kaniecka

 

Dnia 21 marca nasi uczniowie i nauczyciele spotkali się w murach szkoły, aby uczcić

Dzień Patrona i świętować Pierwszy Dzień Wiosny.

Podczas zajęć projektowych wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy na sali gimnastycznej hymn szkoły.

Ponadto, uczniowie wykonywali wiosenne drzewa wartości, tworzyli klasowe gazetki dotyczące Augusta hr. Cieszkowskiego oraz zakładali klasowe hodowle rzeżuchy. Co więcej, tego dnia dzieci z kl. 1-3 pożegnały zimę, tworząc oryginalne marzanny.

Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i po raz kolejny pokazali, że wspólna praca przynosi najlepsze efekty. 

Uczniowie 6a od początku roku czynnie włączają się w wiele akcji szkolnego wolontariatu i chętnie pomagają potrzebującym. Tym razem sami postanowiliśmy zorganizować coś jako zespół klasowy - okres świąteczny był do tego najlepszą okazją. Zdecydowaliśmy się wesprzeć Wielkopolskie Hospicjum Domowe, które otacza wszechstronną opieką nieuleczalnie chore dzieci w ich domach. Przejrzeliśmy potrzeby dzieci i zbieraliśmy zabawki, książeczki, słodycze oraz środki higieniczne. Cała klasa czynnie zaangażowała się w zbiórkę. Mamy nadzieję, że nasz drobny gest pomoże wywołać uśmiech i choć na moment zapomnieć o ciężkiej chorobie. To wzruszające przeżycie i ważna lekcja. Na pewno dalej będziemy starali się dać innym od siebie jak najwięcej bo wierzymy, że dobro do nas wróci :)

Klaudia Osiej z wychowankami

           W tym roku Cieszkowianka świętowała Dzień Bezpiecznego Internetu przez cały tydzień - zarówno Ci, którzy byli w tym czasie w szkole, jak i starsi uczniowie pracujący zdalnie. Na wielu lekcjach podejmowaliśmy rozmowy o tworzeniu mocnych haseł, udostępnianiu danych czy zasadach zachowywania się w sieci, a wiele z nich pozostawiło ślad w postaci gazetek oraz plakatów. Kilka klas dołączyło do konferencji online "Asy Internetu", podczas której wysłuchaliśmy wykładów między innymi na temat życzliwości i uważności w Internecie.

           Nasi kreatywni nauczyciele udowodnili, że na powyższe tematy warto rozmawiać nie tylko na lekcjach informatyki czy zajęć z wychowawcą. I tak na EDB poruszyliśmy zagadnienie bezpieczeństwa obywatela w świecie wirtualnym; podczas języka polskiego mówiliśmy o weryfikowaniu treści, które pojawiają się w Internecie (np. o "gotowcach" czy streszczeniach lektur); na religii powstał dekalog zachowań w sieci, a p. Ola Zdunik z najmłodszymi uczniami stworzyła mówiącego awatara, który opowiadał w języku angielskim o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.

 

Rozstrzygnięto też konkurs na najciekawszą gazetkę (klasy 1-4) oraz komiks (klasy 5-8) nawiązujące do bezpieczeństwa w sieci.

 

Z przyjemnością ogłaszamy, że w kategorii klas 1-4 nagrodzimy uczniów następujących oddziałów:

I miejsce - 1b

II miejsce - 3c

III miejsce - 4b

 

Natomiast swoimi pomysłami na komiksy zachwycili nas:

I miejsce - Amelia Piwińska 8d oraz Pola Socha 6b

II miejsce - Blanka Piwińska 6a

III miejsce - Szymon Barczyński 5b oraz Filip Kapela 7c

 

Ogromne gratulacje! Rozdanie nagród jeszcze w tym tygodniu, oczekujcie nas wkrótce :)

 

nauczyciele informatyki

 

LISTOPAD JEST PEŁEN WYDARZEŃ, które staraliśmy się zasygnalizować swoimi działaniami.

Był już 11 listopada, gdzie uroczyście i całą społecznością szkolną zaśpiewaliśmy polski hymn.

Teraz staraliśmy się 21 listopada, podczas Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień zaakcentować, że bycie dobrym, uprzejmym, empatycznym jest ważne na co dzień.

20 listopada korzystaliśmy z materiałów nadesłanych przez organizację UNESCO, w celu omówienia, przypomnienia i podyskutowania o prawach, jak i obowiązkach dzieci.

25 listopada Światowy Dzień Misia– jeden z najsympatyczniejszych dni w roku świętowali najmłodsi. Klasy 1-3 zdobywały wiedzę o różnych gatunkach niedźwiedzi. Poznały historię niedźwiedzia Wojtka, oraz powstania maskotki Teddy Bear w USA.

A przed nami listopadowe, andrzejkowe wróżby i zabawy, które przyczynią się znowu do integracji zespołów klasowych, która jest równie ważna jak nauka.

Życzymy wszystkiego dobrego!