• 1 Kartka z kalendarza
  10.10.2019. .................................................................... Pasowanie klas 1
 • 2 Kartka z kalendarza
  Drugie w bieżącym roku szkolnym zebranie Rady Rodziców odbędzie się 15 października (wtorek) o godzinie 19.00 w stołówce szkolnej. Na zebranie zapraszamy przedstawicieli wszystkich Rad Oddziałowych. ....................................................................... Przewodnicząca Rady Rodziców SP2 Aleksandra Siejak
 • 3 Kartka z kalendarza
  Ruszyła kolejna akcja pomocy humanitarnej "Opatrunek na ratunek!" Chcemy we współpracy z fundacją Redemptoris Missio wesprzeć misyjną działalność na rzecz potrzebujących. Jak co roku będziemy zbierali : bandaże opatrunki jałowe strzykawki plastry, rękawiczki jednorazowe gazy W prowizorycznych przychodniach w kameruńskich misjach brakuje ich bardzo, a są to przecież produkty pierwszej pomocy. Będziemy je zbierać do Bożego Narodzenia.
 • 4 Kartka z kalendarza
  11.11. 2019 - udział reprezentacji szkoły w Lubońskim Biegu Niepodległości i obchodach miejskich
 • 5 Kartka z kalendarza
  19.11.2019 - wywiady dla rodziców klas 4-8 godz. 17.00 (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) ................................................................. 26.11.2019 - wywiady dla rodziców kl. 1-3 godz. 17.00 ................................................................. 26.11.2019 – wystawienie zagrożeń/ powiadomienie rodziców/
baner

Po raz szesnasty pożegnaliśmy wspólnie lato

    28 września społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 symbolicznie pożegnała minione lato. Tym razem impreza odbyła się pod hasłem "Z kulturą na co dzień". W ten sposób postanowiliśmy pokazać wszystkim, że każda okazja jest dobra ku temu, aby przypomnieć zasady grzeczności - no i można się przy tym doskonale bawić.

Jak zwykle na Festynie nie brakowało elementów stałych. Do tych najbardziej wyczekiwanych należały chyba występy uczniów i... nauczycieli! Grono pedagogiczne naszej szkoły bardzo chętnie występuje przed dziećmi i ich rodzicami. W tym roku także nie trzeba było ich namawiać i przygotowali fantastyczny taniec. Dzieci oczywiście nie pozostały im dłużne i przez cztery godziny występów można było na scenie zobaczyć dosłownie wszystko - taniec, akrobacje, śpiew, piękne stroje i niesamowite choreografie.

Stoiska też były bogate we wszelkiego rodzaju smakołyki i drobiazgi. Jednak rekord słodkości pobiło chyba Szkolne Koło Wolontariatu - tam królowały ciasta upieczone przez nauczycieli opiekujących się naszymi młodymi wolontariuszami. Nie tylko oni namawiali do czynienia dobra. Zaraz obok znajdowało się stoisko Drużyny Szpiku, gdzie każdy dorosły uczestnik Festynu mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku i zostać w ten sposób bohaterem. Nie brakowało tez atrakcji dla aktywnych. Na scenie swój pokaz zawodnicy sportów walki, można było spróbować swoich sił w przerzucaniu balonów z wodą i biegu rodzinnym. Jednym słowem - dla ciała i dla ducha. Jednak warto tutaj wspomnieć, że ta wspaniała zabawa miała wspólne cele. Oprócz propagowania grzeczności w codziennych kontaktach, był cel praktyczny: dochód ze sprzedaży żetonów zostanie przeznaczony na zakup i montaż nowego radiowęzła dla szkoły.

Dziękujemy, że byliście z nami! Widzimy się za rok!

Społeczność Cieszkowianki

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube