Po raz szesnasty pożegnaliśmy wspólnie lato

    28 września społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 symbolicznie pożegnała minione lato. Tym razem impreza odbyła się pod hasłem "Z kulturą na co dzień". W ten sposób postanowiliśmy pokazać wszystkim, że każda okazja jest dobra ku temu, aby przypomnieć zasady grzeczności - no i można się przy tym doskonale bawić.

Jak zwykle na Festynie nie brakowało elementów stałych. Do tych najbardziej wyczekiwanych należały chyba występy uczniów i... nauczycieli! Grono pedagogiczne naszej szkoły bardzo chętnie występuje przed dziećmi i ich rodzicami. W tym roku także nie trzeba było ich namawiać i przygotowali fantastyczny taniec. Dzieci oczywiście nie pozostały im dłużne i przez cztery godziny występów można było na scenie zobaczyć dosłownie wszystko - taniec, akrobacje, śpiew, piękne stroje i niesamowite choreografie.

Stoiska też były bogate we wszelkiego rodzaju smakołyki i drobiazgi. Jednak rekord słodkości pobiło chyba Szkolne Koło Wolontariatu - tam królowały ciasta upieczone przez nauczycieli opiekujących się naszymi młodymi wolontariuszami. Nie tylko oni namawiali do czynienia dobra. Zaraz obok znajdowało się stoisko Drużyny Szpiku, gdzie każdy dorosły uczestnik Festynu mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku i zostać w ten sposób bohaterem. Nie brakowało tez atrakcji dla aktywnych. Na scenie swój pokaz zawodnicy sportów walki, można było spróbować swoich sił w przerzucaniu balonów z wodą i biegu rodzinnym. Jednym słowem - dla ciała i dla ducha. Jednak warto tutaj wspomnieć, że ta wspaniała zabawa miała wspólne cele. Oprócz propagowania grzeczności w codziennych kontaktach, był cel praktyczny: dochód ze sprzedaży żetonów zostanie przeznaczony na zakup i montaż nowego radiowęzła dla szkoły.

Dziękujemy, że byliście z nami! Widzimy się za rok!

Społeczność Cieszkowianki