• 4 Kartka z kalendarza
  • 5 Kartka z kalendarza
baner

Czwórboj LA dziewcząt i chłopców

Mistrzostwa Lubonia w czwórboju LA dziewcząt odbyły się13.05.2013r. na boisku SP2. Nasza reprezentacja złożona była z dziewcząt klas szóstych, a były to: Łuczak Weronika, Kantor Weronika, Wiśniewska Beata, Szafran Wiktoria, Montanaro Rebecca i Scheffs Olga. Dziewczęta startowały w czterech konkurencjach: biegu na 60 i 600m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Wszystkie zawodniczki osiągneły swoje maksymalne wyniki i z sumą 1085 punktów zdobyły Mistrzostwo Lubonia. Weronika Kantor odniosła indywidualne zwycięstwo uzyskując największą ilość punktów. Trzy dni później ( 16.05) dziewczęta reprezentowały nasze miasto - Luboń na zawodach powiatowych. Olgę Scheffs zastąpiła Nikola Jankowska. Do rywalizacji stanęło 18 szkół powiaty poznańskiego. Nasze zawodniczki zaprezentowały się dobrze, ale niestety nie udało się poprawić swoich wyników i ostatecznie zajęły 7 miejsce. Czwórbój LA to trudne i wymagające dużego wysiłku zawody, dlatego uważamy występ naszej reprezentacji za udany. Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Kinga Jaruga

Dnia 06.05.2013 w naszej szkole odbyły się zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym. Rywalizowali  w nich uczniowie czterech Lubońskich  szkół w następujących konkurencjach: rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60m i 1000m.Chłopcy z naszej szkoły spisali się w nich bardzo dobrze zajmując 2 miejsce i uzyskując awans na Mistrzostwa Powiatu. Najlepszą szkołą okazałe się" trójka" trzecie miejsce zajęła SP1 a czwarte SP4.Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał Leszek Sobczyk 250 pkt.uczeń SP3. Z uczniów naszej szkoły najlepiej spisał się Mateusz Swiniarski  który zdobył 231pkt.Na uwagę zasługuje również wynik jaki uzyskał na 1000mBartosz Pyczek (3,15min) który okazał się niewiele gorszy od rekordu szkoły. Skład reprezentacji naszej szkoły: B. Pyczek, M. Swiniarski, B. Płotkowiak, J. Małkowski, N. Stangierski, M. Kaźmierczak. GRATULUJEMY!!!