• 1 Kartka z kalendarza
  Dzień Otwarty w Cieszkowiance Przyszłorocznych Uczniów klas 1 i ich Rodziców zapraszamy do Cieszkowianki ................................................................... 2 marca 2010 w godz. 14.00 - 16.00
 • 2 Kartka z kalendarza
  13 marca zgłoszenia do Konkursu Wiosennego
 • 3 Kartka z kalendarza
  Zbieramy mydło dla najbiedniejszych w afrykańskich wioskach. .................................................................... Termin zakończenia zbiórki: 30 kwietnia 2020 .................................................................... STREFA DOBRYCH UCZYNKÓW
 • 4 Kartka z kalendarza
  06.03.2020 - malowanie motyli dla Hospicjum godz. 17.00 -19.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  20.03.2020 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
baner

Mistrzostwa Lubonia i Powiatu Poznańskiego w pływaniu

MISTRZOSTWA LUBONIA W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM

           W sobotę, 18 października na pływalni AWF Poznań , odbyły się lubońskie zawody pływackie w sztafetach 10 x 25 m stylem dowolnym. Cieszkowiankę reprezentowali : Olimpia Wojciechowska, Jagoda Urbaniak, Aleksandra Urbaniak, Zuzanna Szymkowiak, Patrycja Karalus, Kamil Wojciechowski, Bartosz Korytowski, Aleksander Ogórkiewicz, Szymon Kordziński orz Olaf Hofman. Młodzi pływacy mogli zaprezentować swoje umiejętności na dystansie 25m . Nasza sztafeta rozpoczęła spokojnie, z każą długością basenu przyspieszając tempo pływania. Ostatnie cztery zmiany dziewcząt i chłopców wyprowadziły ją na prowadzenie, którego już nie oddaliśmy. Radość i emocje były ogromne! We wtorek ( 21.10) jedziemy na zawody powiatowe do Kórnika!Duże brawa i gratulacje dla naszych zawodników, którzy godnie reprezentowali Cieszkowiankę, oraz serdeczne podziękowania dla Rodziców za dowóz dzieci i wspaniały doping!

Klasyfikacja drużynowa lubońskich podstawówek:

I m – SP 2

II m – SP 1

III m – SP 3

 Opiekun: Kinga Jaruga

MISTRZOSTWA POWIATU POZNAŃSKIEGO

W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM

KÓRNIK, 21.10.2014

                   Reprezentacja naszej szkoły pierwszy raz brała udział w powiatowych zawodach pływackich. Tym większe były nasze emocje i lekki stres przedstartowy. W pływackich zmaganiach wzięło udział 15 szkół podstawowych powiatu poznańskiego. Z Lubonia awansowały dwa zespoły – złoci i srebrni medaliści - SP 2 i SP 1. Nasza sztafeta wystartowała w pierwszej serii wyścigów. Od pierwszej zmiany objęliśmy prowadzenie i tak było przez większość dystansu, oddając je dopiero na końcu wyścigu ( dopowiem tylko ,że wyprzedzili nas na ostatnich 2 zmianach zawodnicy UKS Cityzen Poznań , trenujący 5-6 razy w tygodniu) Cała drużyna spisała się świetnie poprawiając swój czas o 13 sek ! W pływaniu to bardzo dużo – odległość ¾ basenu. Czas 3:28, 03 dał nam w rezultacie VII miejsce! To duży sukces naszych pływaków! Tym bardziej ,że pierwsze 5 miejsc zajęły szkoły pływackie, których uczniowie regularnie trenują kilka razy w tygodniu.

Nasza reprezentacja :

Olimpia Wojciechowska, Jagoda Urbaniak, Aleksandra Urbaniak, Zuzanna Szymkowiak, Patrycja Karalus, Feliks Terent, Bartosz Korytowski, Aleksander Ogórkiewicz, Szymon Kordziński, Wojciech Winkiel i Olaf Hofman.

Klasyfikacja końcowa :

Im – Koziegłowy 2:42,65

II m – Suchy Las 2:56,91

III m – Swarzędz 3:08,03

VII m – SP2 Luboń 3:28,03

Pamiętajcie Kochani, to jest WASZ sukces! Trenujcie dalej, pływajcie jak najczęściej, bo PŁYWANIE to wspaniały sport na całe życie!!

Opiekun: Kinga Jaruga

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube