PÓŁFINAŁY POWIATU POZNAŃSKIEGO W MINI KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT – 10.03.2015

Po emocjonujących meczach na własnym parkiecie i wygranej w turnieju lubońskich szkół podstawowych, nasze zawodniczki zakwalifikowały się do półfinałów powiatu. Miał to być sprawdzian poziomu gry i umiejętności młodych koszykarek. W  półfinałach miały zmierzyć się cztery zespoły: Luboń, Rokietnica, Kórnik oraz Murowana Goślina. Gospodarzem zawodów był SZS Luboń i dziewczęta mogły pograć w pięknej hali sportowej LOSiRu. Niestety, z przyczyn nieznanych, dwa zespoły nie dojechały na turniej i walka o zakwalifikowanie do finałów powiatu rozegrała się pomiędzy SP 2 Luboń i SP1 Kórnik. Dziewczynki grały cztery tercje po 6,5 min. Walka była niezwykle zacięta, mecz bardzo wyrównany, obie drużyny rzucały kosz za kosz. Nasze zawodniczki, jak na prawdziwe wojowniczki przystało, walczyły do końca i w ostatniej tercji  nie pozwoliły  już sobie odebrać zwycięstwa ustalając wynik meczu na 24:14.

Choć jeden sparing nie dał nam pełnego obrazu poziomu gry, na tle innych zespołów, radość ze zwycięstwa była duża i z nadzieją jedziemy (we wtorek 17.03) na turniej finałowy do Plewisk.

Trzymajcie kciuki za naszą drużynę!

Reprezentacja SP2  w półfinałach powiatu : Agnieszka Balcerek, Benia Ellmann, Emilia Węglarz, Magda Konieczna, Marysia Matusiak, Jagoda Urbaniak, Olimpia Wojciechowska, Ola Kubiak, Asia Kijak, Zosia Wrzaskowska , Marysia Frąckowiak, Julia Ossowska