PASOWANIE 1 KLAS

„Jestem małym Polakiem

 

 

Jak co roku w październiku w Szkole Podstawowej nr2 w Luboniu odbywa się niecodzienna uroczystość. To pierwszaki, najmłodsi uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice składają uroczyste ślubowanie. Tak było i w tym roku. Aż 6 klas pierwszych przez kilka tygodni pod czujnym okiem wychowawców wdrażanych było w tajniki szkolnego życia.

\"Ślubowanie

W tym uroczystym dniu pierwszakom towarzyszyli ich rodzice, przedstawiciele władz miasta, dyrekcja szkoły, a także starsi koledzy i koleżanki z klas drugich, trzecich i szóstych.

Specjalny program artystyczny o charakterze patriotycznym pod hasłem „Jestem małym Polakiem” na tę okazję przygotowali uczniowie klasy III d wraz z wychowawczynią p. M. Haenel. Trzecioklasiści zadbali również o to, aby do swojego programu zaprosićpierwszaków, którzy wspólnie zaśpiewali piosenkę pt. „Zawsze razem”, a przedstawiciele klas recytowali wiersz „Kto ty jesteś?” W. Bełzy.

Duma i wzruszenie towarzyszyło z pewnością wszystkim obecnym.

Tradycją naszej szkoły jest również fakt, iż najmłodsi uczniowie otrzymują podczas takiej uroczystości koszulki z logo szkoły ufundowane przez Radę Rodziców oraz słodycze. Koszulka towarzyszyć będzie pierwszakom podczas różnych szkolnych uroczystości takich jak Święto Szkoły czy też Dzień Dziecka. Często zakładają ją dzieci, udając się na wycieczki. W tym roku pierwszaki zostały z pomocą starszych kolegów ubrane w koszulki w kolorze zielonym - w kolorze nadziei. Po uroczystości odbyła się sesja zdjęciowa każdej klasy w nowych strojach.

W klasach na uczniów również czekała niespodzianka. Z rąk wychowawców otrzymali „Akt ślubowania” oraz legitymację szkolną.

Wszystkim uczniom klas pierwszych życzę wiele miłych chwil spędzonych w murach naszej szkoły.

Magdalena Budziszewska

wychowawca klasy Ic

 

Zdjęcia z uroczystości kliknij