Ułatwienia dostępu
W poniedziałkowe popołudnie uczniowie klasy 2c uczestniczyli w nietypowych zajęciach „Matematyka w terenie”. Każdy za pomocą taśmy mierniczej i centymetra mógł przez chwilę poczuć się jak „projektant” i wykorzystać przyrządy miernicze w praktyce Celem głównym lekcji było zdobywanie wiedzy i umiejętności na temat mierzenia długości i szerokości, zamiany jednostek długości i obliczania obwodów figur geometrycznych. Zabawy i uśmiechów było bardzo wiele. Lekcja ta wzbogaciła wyobraźnię uczniów oraz pomogła lepiej zrozumieć dane zagadnienie.
W poniedziałek 19 czerwca uczniowie klasy 5B mieli okazję zobaczyć jak działa dawny projektor. Zadaniem uczniów było przedstawić procenty za pomocą ułamka zwykłego i dziesiętnego. Każda grupa zapisywała swoje odpowiedzi na specjalnych foliach, a następnie prezentowała, wyświetlając otrzymane wyniki za pomocą epidiaskopu. Było to ciekawe doświadczenie. Na pewno, to odkryte na nowo urządzenie, będzie towarzyszyło nam w niejednej lekcji.
Katarzyna Ludwiczak
Wtorkowe przedpołudnie klasa 2e oraz 3b spędziła w Teatrze Animacji w Poznaniu. Obejrzeliśmy spektakl pt. „Dziób w dziób”. To opowieść rozgrywająca się na jednym z miejskich blokowisk pomiędzy zaślepioną pragnieniem dominacji grupą gołębi, kotem, który jest odwiecznym wrogiem ptaków oraz wróblem poszukującym akceptacji.
Ich przygody z łatwością można przenieść na grunt ludzki, a przede wszystkim nasz- klasowy i wyciągnąć wniosek: KAŻDY PROBLEM MOŻNA ROZWIĄZAĆ POKOJOWO…ALBO ODKRYĆ, ŻE TAK NAPRAWDĘ PROBLEMU NIE MA!!!
Michalak, M.Kostecka
Klasa IIb i IIc w Toruniu
9 czerwca 2017 roku klasa IIb i IIc była w Toruniu w Planetarium i w Muzeum Piernika. Najpierw chodziliśmy po Toruńskim Rynku, a pani, która nas oprowadzała, mówiła, że ma 500 lat, a wyglądała na bardzo młodą i opowiadała nam ciekawostki o Toruniu np. że Toruń ma 700 lat. Oprócz innych atrakcji była też świetna fontanna :-). Potem poszliśmy na obiad do restauracji. Po obiedzie poszliśmy zwiedzić Planetarium. W Planetarium na półkolistym suficie otworzyli okno „ufa” i oglądaliśmy przeróżne planety, były także czytane i napisane ciekawostki. Niestety, niektórzy mają chorobę lokomocyjną, a zdawało się, że lecimy, więc bolał ich brzuch. Po wizycie w Planetarium poszliśmy do Muzeum Piernika. W Muzeum Piernika była pani, którą wszyscy nazywali Wiedźmą, i dwóch panów. Najpierw posłuchaliśmy mądrości o składnikach pierników, a potem dostaliśmy do rąk ciasto i musieliśmy zrobić z niego kulkę, a potem placek przy pomocy wałka. Po zrobieniu placka dostaliśmy foremki – np. osiołek i podkowa - i wciskaliśmy palcami nasz placek. Wtedy musieliśmy go wyjąć z foremek i wyciąć drewnianymi nożykami, następnie położyliśmy na tacę i Wiedźma - bo ja byłam w grupie Wiedźmy - włożyła do pieca. Jak się upiekły, to dostaliśmy do domów, ale pan zakazał jeść :-(. Potem kupiliśmy pamiątki.
I ... wróciliśmy autokarem do szkoły! Bardzo podobała mi się ta ... wycieczka!
Joanna Przybysz IIb
Środowe popołudnie, 7 czerwca spędziliśmy przy filmie pt. „Mały Książę”. Film wydał nam się szczególnie ważny z edukacyjnego punktu widzenia, ponieważ jest nośnikiem wielu wartości, uświadamia potrzebę pielęgnowania przyjaźni, kształtuje poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka, a także wzmacnia poczucie własnej wartości. Przedstawiony przez nas film jest ekranizacją powieści o tym samym tytule, powieści po którą każdy z nas powinien sięgnąć, gdyż podróż z Małym Księciem jest pouczającą lekcją i pozwala spojrzeć na życie z innej perspektywy, pozwala zatrzymać się w biegu za dobrami materialnymi i dostrzec to, co w życiu najważniejsze i najbardziej wartościowe. W ramach warsztatów, uczniowie wykonali pracę plastyczną przy użyciu masy solnej, farb i plasteliny. Każdy stworzył mini planetę i postać Małego Księcia.