• 1 Kartka z kalendarza
  1 września rozpoczęcie roku szkolnego
 • 2 Kartka z kalendarza
  2 września zajęcia projektowe
 • 3 Kartka z kalendarza
  2-3 września zebrania z rodzicami
 • 4 Kartka z kalendarza
  27.10.2020 - klasy 8 - spotkanie informacyjne w sprawie egzaminu ósmoklasisty, poinformowanie rodziców o możliwych dostosowaniach, stołówka - godz. 17.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  17.11.2020 - wywiady dla rodziców klas 1-3 godz. 17.00/MEET (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) 24.11.2020 - wywiady dla rodziców kl. 4-8 godz. 17.00/MEET
baner

Wizyta  żołnierza  w  1 b 

W piątkowe popołudnie 4 listopada odwiedził uczniów klasy 1 b zawodowy żołnierz pan Łukasz Nowak - tata Nadii.
Pan Łukasz pracuje w jednostce wojskowej w Krzesinach w kompanii ubezpieczenia lotu. Jest odpowiedzialny za bezpieczny start oraz powrót samolotów F-16.
Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały ciekawych informacji na temat pracy żołnierza. Pan Łukasz pokazał dzieciom kilka wojskowych gadżetów min. hełm, który mogły  przymierzyć, kominiarkę, maskę przeciwgazową. Uczniowie zobaczyli również, co zawiera porcja żywnościowa żołnierza, który wybiera się na długie ćwiczenia na poligonie. W niewielkim woreczku znajdowały się min. sucharki, konserwy, cukierki z witaminą "C", miętowa guma.
Pan Łukasz przeprowadził z dziećmi krótką żołnierską gimnastykę.
 Na zakończenie podkreślił, iż żołnierz  musi się ustawicznie uczyć, brać udział w różnych szkoleniach no i wykazać się znajomością języka angielskiego.
Dzieci zostały obdarowane kolorowankami przedstawiającymi różne pojazdy bojowe.
 W imieniu własnym oraz wszystkich uczniów klasy 1 b jeszcze raz dziękuję panu Łukaszowi  Nowakowi  za ciekawe zajęcia  i poświęcony czas.
Magdalena Budziszewska
 
 
Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube