• 1 Kartka z kalendarza
  1 września rozpoczęcie roku szkolnego
 • 2 Kartka z kalendarza
  2 września zajęcia projektowe
 • 3 Kartka z kalendarza
  2-3 września zebrania z rodzicami
 • 4 Kartka z kalendarza
  27.10.2020 - klasy 8 - spotkanie informacyjne w sprawie egzaminu ósmoklasisty, poinformowanie rodziców o możliwych dostosowaniach, stołówka - godz. 17.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  17.11.2020 - wywiady dla rodziców klas 1-3 godz. 17.00/MEET (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) 24.11.2020 - wywiady dla rodziców kl. 4-8 godz. 17.00/MEET
baner

Niekończąca się opowieść…

W piątek, 25.11.2016r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Film w edukacji”.

Za oknem zaczęło się ściemniać, gdy do sali nr 107 zaczęli docierać pierwsi uczniowie. Ich uśmiechy rozświetliły pomieszczenie, a pytania za pytaniami wypełniły tę część szkoły podekscytowanymi głosami uczniów klas 2 i 3. Część z nich znała już film, niektórzy wypytywali przed przyjściem rodziców, ale wielu uczniów wykorzystało miłe chwile przed seansem na przepytanie nauczycielek w sali. Byliśmy zaciekawieni i niecierpliwie oczekiwaliśmy co to za film, którego zwiastuna nie było ostatnio w kinach.

Przed seansem przybliżyłyśmy uczniom tematykę filmu, wprowadziłyśmy w problematykę oraz odpowiedziałyśmy na pytania – i rodzące się z uwagi na nie wątpliwości. Opowieść porusza historię 11-letniego chłopca – Bastiana, który po śmierci matki zamyka się w sobie. Zaczyna mieć problemy w szkole, nie potrafi nawiązać kontaktu ani z ojcem ani z rówieśnikami. Pewnego razu uciekając przed goniącą go szkolną bandą, przypadkiem wbiega do antykwariatu, gdzie znajduje niesamowitą księgę. Księgę dzięki której Bastian odwiedzi fantastyczną krainę, przeżyje wyjątkowe przygody, pozna nowych przyjaciół oraz uwierzy w siebie.

Film wzbudził w oglądających wiele emocji. Po seansie był czas na przedyskutowanie ich oraz opracowanie treści. Poprzez dodatkowe aktywności ćwiczyliśmy pracę w grupach rówieśniczych oraz umiejętności poszukiwania i wypracowywania kompromisu. Pracowaliśmy nad słuchaniem siebie nawzajem i akceptacją siebie takimi jakimi jesteśmy. Po raz kolejny utwierdziliśmy się w niezwykłej mocy książek i wyobraźni, nie tylko w świecie fantazji, ale i realnym.

Zapraszamy na kolejny film i warsztaty w dniu 16.12.2016 r. od godz. 17:30 do godz. 20:30.

Obejrzymy film pt. „Cudowne święta Jonatana”.

Prosimy zapisywać się przez e-dziennik, w świetlicy szkolnej bądź w sali nr 107 u Pań: J. Kwiecińskiej oraz S. Wojtkowiak.

Copyright © 2021. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube