• 1 Kartka z kalendarza
  Dzień Otwarty w Cieszkowiance Przyszłorocznych Uczniów klas 1 i ich Rodziców zapraszamy do Cieszkowianki ................................................................... 2 marca 2010 w godz. 14.00 - 16.00
 • 2 Kartka z kalendarza
  13 marca zgłoszenia do Konkursu Wiosennego
 • 3 Kartka z kalendarza
  Zbieramy mydło dla najbiedniejszych w afrykańskich wioskach. .................................................................... Termin zakończenia zbiórki: 30 kwietnia 2020 .................................................................... STREFA DOBRYCH UCZYNKÓW
 • 4 Kartka z kalendarza
  06.03.2020 - malowanie motyli dla Hospicjum godz. 17.00 -19.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  20.03.2020 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
baner

"Poznajemy tajemnice Poznania”

Nasz klasa zajęła III miejsce w  konkursie ,, Rusz Kopytka” . Grupa osób z naszej klasy  sama ułożyła choreografie i nagrała filmik, który został wysłany na konkurs organizowany przez Teatr Muzyczny w Poznaniu.

http://www.teatr-muzyczny.pl/aktualnosci/rusz-kopytka-czyli-przedpremierowy-konkurs-taneczny/42

 

Nagrodą był udział całej klasy w grze miejskiej "Detektywi Historii". Grę zarezerwowaliśmy na 7 czerwca.  

Gdy dojechaliśmy na miejsce Pan przewodnik rozdał każdej osobie po jednej kartce i ołówku, oraz podzielił nas na dwie grupy chłopacy przeciwko dziewczynom. Grupa dziewczyn nazywała się Grażyny a chłopaków Janusze J. Zostaliśmy detektywami.  Pan opowiedział nam o Starym Rynku po czym rozdał kapitanom grup GPS, który miał nas doprowadzić do celu. A celem było odszukanie odpowiedzi na pytanie ,,Kto stworzył ratusz?”. Oczywiście pierwsze były Grażyny.

Poszliśmy pod pomnik Kata. Pan pokazał nam przyrządy tortur i kazał ułożyć od najlżejszej do najcięższej kary. Poradziliśmy sobie z tym zadaniem bardzo dobrze. Przemieściliśmy się na górę ,,Przemysła  ‘’. Tworzyliśmy tam historię Polski, ale bardziej ją odgrywaliśmy. Było to bardzo śmieszne. Gdy pan opowiedział nam już wszystko na temat to znowu była zabawa z GPS – ami. Musieliśmy dojść do wejścia Fary Poznańskiej. Biegliśmy ile sił w nogach. Wszyscy ludzie bardzo dziwnie się na nas patrzyli, przecież to nie codzienny widok grupy dzieci, która szybko biegła i krzyczała.  Tym razem był remiz - grupa Grażyn i Januszy dobiegła w tym samym momencie.

Weszliśmy do środka. Pan opowiedział nam o historii Fary i dał nam dwa zadania. Później wyszliśmy bocznym wyjściem do ciemnego korytarzyka, gdzie pan opowiedział nam legendę o tym malutkim korytarzu. Gdy już wyszliśmy poza mury kościoła, widzieliśmy koziołki , oczywiście nie były one żywe. Tu też nasz Przewodnik opowiedział nam legendę. Tym razem o Poznańskich Koziołkach i też ją odgrywaliśmy. Później poszliśmy do Katedry Poznańskiej. Pan opowiedział nam historię. Pokazał podziemia gdzie znaleziono trumny z cząstkami ciał Mieszka I i Bolesława Chrobrego. I salę gdzie znajdują się obecnie ich grobowce. Dowiedzieliśmy się, że zużyto tam 14 kg złota! I na tym zakończyła się nasza wycieczka podziękowaliśmy panu i zadowoleni lecz trochę zmęczeni udaliśmy się na autobus w drogę powrotną.

Agata Frąckowiak, Julia Karalus z klasy 6a

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube