• 1 Kartka z kalendarza
  10.10.2019. .................................................................... Pasowanie klas 1
 • 2 Kartka z kalendarza
  Drugie w bieżącym roku szkolnym zebranie Rady Rodziców odbędzie się 15 października (wtorek) o godzinie 19.00 w stołówce szkolnej. Na zebranie zapraszamy przedstawicieli wszystkich Rad Oddziałowych. ....................................................................... Przewodnicząca Rady Rodziców SP2 Aleksandra Siejak
 • 3 Kartka z kalendarza
  Ruszyła kolejna akcja pomocy humanitarnej "Opatrunek na ratunek!" Chcemy we współpracy z fundacją Redemptoris Missio wesprzeć misyjną działalność na rzecz potrzebujących. Jak co roku będziemy zbierali : bandaże opatrunki jałowe strzykawki plastry, rękawiczki jednorazowe gazy W prowizorycznych przychodniach w kameruńskich misjach brakuje ich bardzo, a są to przecież produkty pierwszej pomocy. Będziemy je zbierać do Bożego Narodzenia.
 • 4 Kartka z kalendarza
  11.11. 2019 - udział reprezentacji szkoły w Lubońskim Biegu Niepodległości i obchodach miejskich
 • 5 Kartka z kalendarza
  19.11.2019 - wywiady dla rodziców klas 4-8 godz. 17.00 (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) ................................................................. 26.11.2019 - wywiady dla rodziców kl. 1-3 godz. 17.00 ................................................................. 26.11.2019 – wystawienie zagrożeń/ powiadomienie rodziców/
baner

"Poznajemy tajemnice Poznania”

Nasz klasa zajęła III miejsce w  konkursie ,, Rusz Kopytka” . Grupa osób z naszej klasy  sama ułożyła choreografie i nagrała filmik, który został wysłany na konkurs organizowany przez Teatr Muzyczny w Poznaniu.

http://www.teatr-muzyczny.pl/aktualnosci/rusz-kopytka-czyli-przedpremierowy-konkurs-taneczny/42

 

Nagrodą był udział całej klasy w grze miejskiej "Detektywi Historii". Grę zarezerwowaliśmy na 7 czerwca.  

Gdy dojechaliśmy na miejsce Pan przewodnik rozdał każdej osobie po jednej kartce i ołówku, oraz podzielił nas na dwie grupy chłopacy przeciwko dziewczynom. Grupa dziewczyn nazywała się Grażyny a chłopaków Janusze J. Zostaliśmy detektywami.  Pan opowiedział nam o Starym Rynku po czym rozdał kapitanom grup GPS, który miał nas doprowadzić do celu. A celem było odszukanie odpowiedzi na pytanie ,,Kto stworzył ratusz?”. Oczywiście pierwsze były Grażyny.

Poszliśmy pod pomnik Kata. Pan pokazał nam przyrządy tortur i kazał ułożyć od najlżejszej do najcięższej kary. Poradziliśmy sobie z tym zadaniem bardzo dobrze. Przemieściliśmy się na górę ,,Przemysła  ‘’. Tworzyliśmy tam historię Polski, ale bardziej ją odgrywaliśmy. Było to bardzo śmieszne. Gdy pan opowiedział nam już wszystko na temat to znowu była zabawa z GPS – ami. Musieliśmy dojść do wejścia Fary Poznańskiej. Biegliśmy ile sił w nogach. Wszyscy ludzie bardzo dziwnie się na nas patrzyli, przecież to nie codzienny widok grupy dzieci, która szybko biegła i krzyczała.  Tym razem był remiz - grupa Grażyn i Januszy dobiegła w tym samym momencie.

Weszliśmy do środka. Pan opowiedział nam o historii Fary i dał nam dwa zadania. Później wyszliśmy bocznym wyjściem do ciemnego korytarzyka, gdzie pan opowiedział nam legendę o tym malutkim korytarzu. Gdy już wyszliśmy poza mury kościoła, widzieliśmy koziołki , oczywiście nie były one żywe. Tu też nasz Przewodnik opowiedział nam legendę. Tym razem o Poznańskich Koziołkach i też ją odgrywaliśmy. Później poszliśmy do Katedry Poznańskiej. Pan opowiedział nam historię. Pokazał podziemia gdzie znaleziono trumny z cząstkami ciał Mieszka I i Bolesława Chrobrego. I salę gdzie znajdują się obecnie ich grobowce. Dowiedzieliśmy się, że zużyto tam 14 kg złota! I na tym zakończyła się nasza wycieczka podziękowaliśmy panu i zadowoleni lecz trochę zmęczeni udaliśmy się na autobus w drogę powrotną.

Agata Frąckowiak, Julia Karalus z klasy 6a

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube