Ułatwienia dostępu

Cieszkowianka

Brak grafik
Smaller Default Larger

 

POWODZENIA I SUKCESÓW NA NOWYM ETAPIE EDUKACJI!
WYCHOWAWCY 8A

 

Wszystkim dzieciom małym i dużym z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dużo radości, słońca na co dzień oraz miłości i przyjaźni wkoło.

Spełnienia marzeń i wiary w lepsze jutro.

Od maja Cieszkowianka pod kierunkiem p. Emilii Wallheim bierze udział w programie mentorskim #razemdlanauczycieli organizowanym przez Fundację Girls Future Ready. W ramach programu wybrane klasy odbywają lekcje zdalne z udziałem Delli Noon pochodzącej z Pensylwani w USA. W trakcie lekcji uczniowie poszerzać będą swoją wiedzę kulturową, leksykalną i gramatyczną. Mamy nadzieję, ze udział native speakera w naszych lekcjach urozmaici zajęcia i zmotywuje uczniów do aktywnego wykorzystania poznanego języka.

W ubiegłym tygodniu uczniowie 8a i 8b wzięli udział w grze "Mystery Guest". Zadaniem ósmoklasistów było odgadnięcie tożsamości i miejsca zamieszkania naszego goście. Uczniowie klasy 6a zwiedzili lodówkę Delii rozpoznając policzalne i niepoliczalne produkty spożywcze. Kolejne spotkanie już w tym tygodniu.

 

 
28 lutego 2020 r. uczniowie z klas 7a i 8a  wzięli udział w eliminacjach do IV Memoriału Urszuli Marciniak organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Jest to  konkurs polegający na rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Przez 45 minut uczniowie zmagali się z piramidami, wężami sapera, wielokropkami oraz łamigłówkami architekta. Z zadaniami najlepiej poradzili sobie: Maciej Stróżak z 7a, Oliwier Sowiński z 7a, Anna Jagłowska z 8a oraz Jakub Górski z 8a - GRATULUJEMY! Teraz pozostaje nam czekać na informację od organizatora, czy liczba punktów uzyskana przez naszych uczniów pozwoli im wejść do finału.
Trzymamy kciuki i zachęcamy wszystkich do rozwiązywania łamigłówek matematycznych https://www.wydawnictwologi.pl/piatkowy_mix_online.
Magdalena Przybylska, Elżbieta Sobczak
koordynatorki konkursu

2 marca miłośnicy sportu, a zwłaszcza zapasów, mieli nie lada atrakcję! Odwiedziła nas pani Monika Michalik, zawodniczka sekcji zapaśniczej Grunwaldu Poznań, reprezentantka Polski, brązowa medalistka Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Pani Monika opowiedziała nam swoja historię, ze wzruszeniem wspominała dzieciństwo i drogę po medal olimpijski. Z łatwością nawiązała kontakt z uczniami - kilkoro z nich nawet spróbowało swoich sił na macie! Spotkanie było niesamowitym przeżyciem dla nas wszystkich. Pani Moniko, zapraszamy znowu!

Spotkanie z p. Monika Michalik zorganizowała p. Karolina Tomkowiak - dziękujemy i oczekujemy na kolejnych olimpijczyków!

20 lutego w Szkole Podstawowej nr 5 w Luboniu odbyły się Mistrzostwa Lubonia w piłce koszykowej dziewcząt. Nasza reprezentacja w składzie:

Aleksandra Wasinkiewicz kl. 7a,

Amelia Bartkowiak kl. 7a,

Zuzanna Majewska kl. 7a,

Oktawia Socha kl. 7a,

Martyna Tyksińska kl. 7d,

Joanna Tomczak kl. 7d,

Nadia Felska kl. 8b,

Marta Drgas kl. 8b,

Aleksandra Nowak kl. 8c,

Wiktoria Kaźmierczak kl. 8d,

Julia Kalarus kl. 7a

wywalczyły zaszczytne II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!