• 1 Kartka z kalendarza
  06.03.2019r - wywiady klasy 1-3 ----------------------------------------------------------------- 07.03.2019r - wywiady klasy 4-8
 • 2 Kartka z kalendarza
  21.03.2019 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
 • 3 Kartka z kalendarza
  15.04 - 17.04.2019 - egzamin ósmoklasisty, dzień wolny z puli dyrektora szkoły, zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej
 • 4 Kartka z kalendarza
  18.04.2019 - 23.04.2019 – przerwa świąteczna
 • 5 Kartka z kalendarza
  24, 25, 26.04.2019 - rekolekcje wielkopostne
baner

Spotkanie z Księdzem Biskupem Zdzisławem Fortuniakiem

26 lutego 2019 roku miała miejsce  w naszej szkole niecodzienna wizyta – w ramach wizytacji biskupiej w parafii Jana Pawła II naszą szkołę odwiedził ks. bp.  Zdzisław Fortuniak wraz z  ks. Pawłem Dąbrowskim, proboszczem parafii. Ks. Biskupa i ks. proboszcza przywitali delegaci klasy 8a.

Tego dnia Ks. Biskup spotkał się z Dyrekcją szkoły, nauczycielami, pracownikami szkoły oraz uczniami klas IIa, VId, VIIIa. Przedstawiciele klasy ósmej zapoznali Czcigodnego Gościa z historią  naszej szkoły. W dalszej części spotkania Ks. Biskup odpowiadał na pytania uczniów. Dzieci ciekawiło co należy robić, aby zostać świętym. Nasz Gość wyjaśnił zgromadzonym, że należy mieć za przyjaciela Pana Jezusa i swoje codzienne obowiązki wykonywać najlepiej jak tylko potrafimy. Z kolejnego pytania uczniowie chcieli dowiedzieć się w jaki sposób ks. Biskup został biskupem. Między uczestnikami spotkania rozwinęła się ciekawa rozmowa między innymi na temat piłki nożnej.
Ks. bp. skierował również krótkie słowo na temat wagi zdobywania wiedzy przez uczniów
oraz szacunku do wychowawców i nauczycieli.
Na zakończenie spotkania ks. bp.  podziękował wszystkim zgromadzonym za miłą rozmowę i przyjęcie w szkole . Zgromadzonym udzielił błogosławieństwa.

 

 

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube