• 1 Kartka z kalendarza
    Dzień Otwarty w Cieszkowiance Przyszłorocznych Uczniów klas 1 i ich Rodziców zapraszamy do Cieszkowianki ................................................................... 2 marca 2010 w godz. 14.00 - 16.00
  • 2 Kartka z kalendarza
    13 marca zgłoszenia do Konkursu Wiosennego
  • 3 Kartka z kalendarza
    Zbieramy mydło dla najbiedniejszych w afrykańskich wioskach. .................................................................... Termin zakończenia zbiórki: 30 kwietnia 2020 .................................................................... STREFA DOBRYCH UCZYNKÓW
  • 4 Kartka z kalendarza
    06.03.2020 - malowanie motyli dla Hospicjum godz. 17.00 -19.00
  • 5 Kartka z kalendarza
    20.03.2020 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
baner

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

 

Już drugi rok  nasza szkoła jest członkiem Klubu Szkół UNICEF - organizacji, która stoi na straży praw dziecka na świecie.

Symbolem  organizacji jest kolor niebieski.

Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom!

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka, tak jak w ubiegłym roku prosimy wszystkich do wyjątkowego, choć symbolicznego świętowania tego dnia razem z tą organizacją.

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka.

Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. To  niezwykle ważne święto. 

Tego dnia  wszyscy uczniowie, a także nauczyciele proszeni są, aby ubrali się na niebiesko – przyłączą się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalną akcję UNICEF.

Niech nasz ubiór będzie symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

 

9 Luboński Bieg Niepodleglości

Kochani Uczniowie i Rodzice! 
Z całego serca dziękujemy za Waszą obecność w zorganizowanej przez nas Strefie Kibica. Było patriotycznie, głośno i wesoło.
Wsparcie dla  tych, którzy biegli było ogromne. Cieszymy się, że przybyliście tak tłumnie.
Miło nam było przede wszystkim,  że mogliśmy w ten sposób dopingować biegnących nauczycieli i rodziców.
Trzy najliczniej kibicujące klasy w nagrodę pojadą do kina- Brawo Wy!
Teraz wypada nam już czekać na okrągły  X.
Do zobaczenia za rok!
 
Organizatorzy Strefy Kibica
 

Niecodzienny gość.

 

W tym tygodniu klasy I a i Id uczestniczyły w spotkaniu  z niezwykłymi zwierzętami jakimi są alpaki.

Te niewielkie zwierzęta podobne do lamy są doskonałymi zwierzęcymi terapeutami o dużej wrażliwości i empatii.

Lekcja wypełniona była zabawą i edukacją na temat alpak pod ich czujnym okiem.

Dzieci miały okazję poznać różnice między alpakami a lamami, czy wielbłądami, a także dowiedzieć się skąd pochodzą, w jakim celu są hodowane i jak należy o nie dbać.

Podczas zajęć z alkpakoterapii uczniowie  mogli pogłaskać, przytulić i nakarmić zwierzęta. Wszystkie dzieci były zachwycone wizyta tych zwierząt.

Agnieszka Mikulska-Spalona

  Katarzyna Minge

 

Bieg Niepodległości już 11 listopada!

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Jak co roku zapraszamy z całego serca do naszej Szkolnej Strefy Kibica.

Ubieramy się w kolory patriotyczne, przynosimy sprzęt nagłaśniający (gwizdki, kołatki, bębenki i co tylko macie w Waszych domach), może jakieś transparenciki. 
Oczywiście ubierzcie się ciepło i z gorącymi sercami i uśmiechem na twarzy pomóżcie nam dopingować naszych wspaniałych biegaczy.  Nasza strefa będzie jak w ubiegłym roku przy NETTO.
Zaplanujcie czas!
Już się cieszymy na spotkanie z najlepszymi kibicami:)
 
Start biegu godzina 11.11
Spotykamy się przed szkołą o godzinie 10.45
Organizatorzy Strefy Kibica

 

PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW POWIATU POZNAŃSKIEGO

29.10.2019R. w Paczkowie odbył się PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW POWIATU POZNAŃSKIEGO w unihokeju dziewcząt roczników 2005/2006.W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny: Skórzewo, Przeźmierowo, Luboń oraz szkoła specjalizująca się w unihokeju Paczkowo .Rywalizację prowadzono systemem każdy z każdym 2x10min.Reprezentacja w składzie: Liliana Kopaszewska 8a, Waleria Bekierz 8b, Marta Drgas 8b, Wiktoria Kaźmierczak 8d, Martyna Nowaczyk 8d, Zuzanna Majewska 7a, Oktawia Socha 7a, Nadia Stegenda 7a, Aleksandra Wasinkiewicz 7a, Amelia Bartkowiak 7c, Joanna Tomczak 7d, Martyna Tyksińska 7d.

Nasza drużyna dzielnie walczyła zajmując  3 miejsce.Rozgrywanym meczom towarzyszyły wielkie emocje  .Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy.
Reprezentacji SP2 gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów
 Nauczyciele WF
 Karolina Tomkowiak
 

 

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube